Reklama

Reklama

Raul Lozano selekcjonerem reprezentacji Iranu

Były selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Raul Lozano, został nowym szkoleniowcem kadry Iranu. Zastąpił na tym stanowisku Serba Slobodana Kovacza. Jego celem jest awans na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro.

Już od jakiegoś czasu w mediach pojawiały się informacje, że Lozano jest jednym z głównych kandydatów obserwowanych przez irańską federację. Jej przedstawiciele byli niezadowoleni z tegorocznych wyników reprezentacji. Zespół pod wodzą Kovacza pokazał się za to z dobrej strony w 2014 roku.

Reklama

Głównym celem stawianym przed Lozano przez irański związek jest wywalczenie awansu do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Argentyńczyk polską reprezentację prowadził w latach 2005-08. Jego największym sukcesem w tym okresie było wicemistrzostwo świata wywalczone w 2006 roku. 59-letni szkoleniowiec do końca sezonu jest związany umową z klubem z Radomia.

- Wierzymy, że wypełni kontrakt - powiedział rzecznik prasowy Cerrad Czarnych Sławomir Monik.

Jego zdaniem nie można wykluczyć opcji, w której Lozano w przyszłości łączyłby obie funkcje trenera, choć na razie temat ten nie był poruszany. - Skupiamy się na obecnym sezonie - zaznaczył Monik.

Na ostatnim etapie w wyścigu o posadę trenera Iranu rywalem Lozano był Andrea Anastasi. Włoski szkoleniowiec Lotosu Trefl Gdańsk także w przeszłości prowadził biało-czerwonych. 

Dowiedz się więcej na temat: Raul Lozano | reprezentacja Iranu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje