Reklama

Reklama

Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w siatkówce plażowej

W dniach 21-23 czerwca siatkarze plażowi będą walczyć o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Turniej organizowany w ramach Orlen Beach Volley Tour 2013 odbędzie się w Nowej Hucie, gdzie przy ul. Bulwarowej, w sąsiedztwie Zalewu Nowohuckiego, przez trzy dni rządzić będą siatkarskie emocje.

Turniej jest wpisany do kalendarza imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jest to tak zwany turniej trzygwiazdkowy - czyli jeden z czterech najważniejszych (można zdobyć najwięcej punktów do rankingu PZPS) jeśli chodzi o eliminacje mistrzostw Polski. Pozostałe to imprezy w Toruniu (odbyła się w dniach 31.05-2.06), Wrześni i w Nysie (obie w terminie 14-16.06). Krakowski turniej uzyskał także homologację FIVB. Oznacza to, że czołówka zdobędzie punkty również w rankingu FIVB.

W piątek zostaną rozegrane eliminacje z udziałem wszystkich zawodników, którzy zgłoszą się do imprezy. Eliminacje wyłonią osiem par, które następnego dnia wystartują w turnieju głównym. Dołączy do nich osiem duetów plasujących się na najwyższych miejscach w rankingu prowadzonym przez PZPS.
 
Turniej główny zostanie rozegrany systemem tzw. "podwójnych eliminacji", zwanym też "brazylijskim". Pierwsza porażka nie wyklucza żadnej z par. Przegrani przechodzą na prawą stronę drabinki i zachowują szanse na końcowy triumf w imprezie. Odpadają z niej dopiero po drugim niepowodzeniu.

Uczestnicy zmagań o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa rywalizują też o nagrody finansowe, których pula jest najwyższa w kraju i wynosi 20 000 złotych.

Listę triumfatorów krakowskiej imprezy otwierają Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy po wielu sukcesach międzynarodowych, zapewnili sobie udział w ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie i zajęli tam 5. miejsce. Polski duet po wyrównanym meczu przegrał w ćwierćfinale z utytułowaną brazylijską parą Alison Cerutti/Emanuel Rego, a wcześniej pokonali m.in. mistrzów świata, amerykański duet Jacob Gibb/Sean Rosenthal.

Na liście zdobywców Pucharu Prezydenta Miasta Krakowa znajdują się także: Grzegorz Klimek i Rafał Szternel (najlepsi w 2009 roku), Bartosz Łosiak i Piotr Kantor (2010), Tomasz Wieczorek i Dawid Popek (2011) oraz Damian Wojtasik i Jarosław Lech (2012). Grali tu również Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, ale przed trzema laty ulegli w finale Klimkowi i Szternelowi.

Wszyscy zainteresowani startem w turnieju mogą zapisywać się za pośrednictwem strony: http://beach.pzps.pl/pl/login.

Organizatorem imprezy, w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Reklama

Program Orlen Beach Volley Tour 2013 o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa:Piątek, 21.06.2013
Eliminacje
8.00 - Potwierdzenie udziału w turnieju zespołów startujących w eliminacjach
8.30 - Odprawa techniczna dla zawodników startujących w eliminacjach
9.00-18.00 - Rozgrywki eliminacyjne równolegle na trzech boiskach do siatkówki plażowej

Sobota, 22.06.2013
Turniej Główny z udziałem szesnastu drużyn
9.00-18.00 - Rozgrywki systemem podwójnych eliminacji
12.00 - Oficjalne otwarcie zawodów

Niedziela, 23.06.2013
Finały z udziałem najlepszych drużyn
10.00-14.00 - Kontynuacja zawodów z soboty w tym półfinały i finał
14.30 - Dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród i zakończenie zawodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje