Reklama

Reklama

Puchar CEV: Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza zrobił krok w kierunku awansu

Siatkarki Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza muszą poprawić grę w początkach setów - przyznał ich trener Juan Manuel Serramalera po wygranym 3:1 meczu z rumuńskim CS Volei Alba Blaj w 1/8 finału Pucharu CEV

Jego zawodniczki zaczęły pierwszego seta od stanu 1:5, a trzeciego od 1:6.

"Pracujemy nad wyeliminowaniem tego. Uciekają nam te początki, ale jestem zadowolony z tego, jak rozgrywamy końcówki, kiedy wynik jest "na styku"" - dodał Argentyńczyk.

Przyznał, że za tydzień w wyjazdowym rewanżu z Rumunkami spodziewa się trudniejszej przeprawy.

"Dziś celem było wygranie za trzy punkty. Może nie był to najlepszy mecz, bo obie drużyny popełniły wiele błędów. Dobra gra w obronie powodowała, że strasznie ciężko było umieścić piłkę w boisku. Na pewno rywalki u siebie będą jeszcze mocniejsze, ale postaramy się i na wyjeździe wygrać" - podkreślił.

Reklama

Jego zdaniem zespół Alby jest mocniejszy do Dynama Rompres Bukareszt, którego dąbrowianki wyeliminowały w 1/16 finału.

Trener gości Branko Gajić zwrócił uwagę, że na dyspozycję jego zawodniczek mogła mieć wpływ długa i męcząca podróż. Rumunki dotarły do Dąbrowy Górniczek dobę przed meczem.

"Mieliśmy też 29 procent skuteczności w ataku. Trudno w takiej sytuacji myśleć o wygraniu czegoś więcej niż nam się dziś udało" - zauważył.

Rewanż zostanie rozegrany 17 grudnia.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy