Reklama

Reklama

Prygiel ostrzega przed Baranowem

Już w najbliższy piątek w Rzeszowie rozpocznie się turniej eliminacyjny do mistrzostw świata siatkarzy. O dwa premiowane awansem miejsca, Polacy będą walczyć z Rosja, Bułgarią i Estonią.

- Rosja to drużyna o wielkim potencjale. Wprawdzie Zoran Gajić, gdy został selekcjonerem, poważnie zespół odmłodził i przemeblował kadrowo, co nie pozostało bez wpływu na zgranie teamu, ale Rosjanie są groźni - powiedział w "Super Expressie" Robert Prygiel, który na co dzień broni barw rosyjskiego Gazpromu Surgut. Zdaniem byłego reprezentanta Polski biało-czerwoni powinni zwrócić szczególna uwagę na Siergieja Baranowa.

- On potrafi sam wygrać mecz, nieraz robił to w lidze. W wysokiej formie jest prawie nie do zatrzymania. Odradzam serwowanie na Werbowa, w odbiorze jest prawdziwym mistrzem. Natomiast kłopoty z tą sztuką mają Chtiej i Połtawski, obaj dobrzy na siatce, w obronie są znacznie słabsi. Wzrostem respekt budzi 217-centymetrowy Aleksiej Kazakow, ale ten olbrzym jest stosunkowo wolny, co obniża jego wartość. Trzeba też zwrócić uwagę na Pawła Abramowa, świetnego technicznie speca od siatkarskiej "czarnej roboty" - stwierdził Prygiel.

Reklama

- Jeśli moje uwagi mogą uzupełnić wiedzę trenera Raula Lozano o zespole Rosji, to w każdej chwili służę pomocą. Skoro nie zmieściłem się w kadrze, to może choć w ten sposób jej się przydam - dodał.

Program turnieju w Rzeszowie:

piątek (15.07):

Polska - Estonia godz. 19.00 (transmisja TVP3)

Bułgaria - Rosja godz. 21.00

sobota (16.07):

Polska - Bułgaria godz. 19.00 (transmisja TVP3)

Estonia - Rosja godz. 21.00

niedziela (17.07):

Bułgaria - Estonia godz. 16.00

Polska - Rosja - godz. 19.00 (transmisja TVP3).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama