Reklama

Reklama

PP siatkarzy: W Rzeszowie na biało-czerwonym boisku

Na biało-czerwonym boisku walczyć będą o Puchar Polski w sobotę i niedzielę w rzeszowskiej hali cztery zespoły, które awansowały do finałowego turnieju siatkarzy Enea Cup 2012: Asseco Resovia, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów.

"Kto przyjdzie w piątek na treningi drużyn do hali Podpromie, albo już na mecze, będzie zaskoczony barwami wykładziny mondo. Po obu stronach siatki boiska do trzeciego metra będzie ona w kolorze białym, a dalej do końcowej linii w czerwonym" - powiedział członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Waldemar Kobienia, odpowiedzialny za przygotowanie turnieju od strony technicznej.

Wspomniał też, że m.in. we Włoszech rozgrywano już mecze krajowego pucharu na boisku o narodowych barwach. "W Polsce takiego przypadku jeszcze nie było. Myślę, że jest to dobry kierunek, ale pierwsze oceny i wrażenia poznamy w piątek po treningach" - dodał Kobienia.

Reklama

Zespoły kobiece walczyć będą o Puchar Polski w Radomiu 27 i 28 stycznia. Skład finalistek wyłonią 24 i 25 stycznia spotkania ćwierćfinałowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama