Reklama

Reklama

PP siatkarzy - od czwartku turniej finałowy w Zielonej Górze

Od czwartku w Zielonej Górze osiem zespołów walczyć będzie w finałowym turnieju ENEA Cup Pucharu Polski siatkarzy. Trofeum broni zespół ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle.

Uczestnicy zostali podzieleni na cztery pary, które w czwartek rozegrają ćwierćfinały. Na sobotę zaplanowano półfinały, a decydujące spotkanie w niedzielę.

Reklama

Do rywalizacji automatycznie zakwalifikowało się sześć najlepszych drużyn pierwszego etapu Plus Ligi: Asseco Resovia, PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn oraz Cerrad Czarni Radom. Stawkę uzupełniły AZS Częstochowa oraz Effector Kielce, które wywalczyły awans poprzez udział w eliminacjach.

Aby zdobyć krajowy puchar trzeba wygrać trzy mecze, które zostaną rozegrane w przeciągu zaledwie czterech dni. Jak zgodnie podkreślają trenerzy i zawodnicy, to bardzo wyczerpująca formuła i wymaga od wszystkich zespołów solidnego przygotowania fizycznego.

- Meczów jest bardzo dużo. Trzeba jednak pamiętać, że to nasza praca i nie możemy na to narzekać. Nie wiem, czy formuła, która będzie stosowana w tym roku jest lepsza, czy nie. Może korzystniejszym rozwiązaniem byłby udział czterech drużyn. Myślę, że zespołom posiadającym dłuższą ławkę rezerwowych będzie łatwiej - ocenił środkowy PGE Skry Bełchatów Karol Kłos, cytowany na stronie internetowej rozgrywek.

Największe szanse przyznaje się czołowej czwórce ekstraklasy, czyli zespołom z Rzeszowa, Bełchatowa, Jastrzębia Zdroju i Kędzierzyna-Koźla. Przed rokiem w finale ZAKSA pokonała Asseco Resovię 3:1.

O Puchar Polski siatkarze walczą od 1932 roku, kiedy pierwszym triumfatorem został ŁKS Łódź. Najbardziej utytułowaną drużyną w historii tych rozgrywek jest AZS Olsztyn, który po sięgnął po trofeum siedem razy.

Terminarz turnieju:

czwartek, 13 marca

ćwierćfinały:

Asseco Resovia - AZS Częstochowa      (godz. 11.30)

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel      (14.15)

Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (17.00)

Effector Kielce - PGE Skra Bełchatów          (19.45)

sobota, 15 marca

półfinały                                     (14.45, 17.45)

Asseco Resovia/AZS Częstochowa - Cerrad Czarni Radom/Jastrzębski Węgiel

Indykpol AZS Olsztyn/ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce/PGE Skra Bełchatów

niedziela, 16 marca

finał                                         (14.45)

Dowiedz się więcej na temat: siatkówka | Puchar Polski | ZAKSA Kędzierzyn Koźle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama