Pomi Casalmaggiore - Chemik Police 2:3 w Lidze Mistrzyń

Chemik Police pokonał na wyjeździe Pomi Casalmaggiore 3:2 (25:16, 25:23, 23:25, 19:25, 15:12) w drugiej kolejce grupy C Ligi Mistrzyń siatkarek. To drugie zwycięstwo mistrzyń Polski w tej edycji, które z pięcioma punktami są liderem.

W innym meczu grupy C Agel Prostejov przegrał z Eczacibasi VitrA Stambuł 0:3 (21:25, 23:25, 22:25).

Chemik zaczął spotkanie w Cremonie bardzo dobrze, wygrywając dwa pierwsze sety. Mistrzynie Polski mogły zwyciężyć w trzech setach, ale przy stanie 23:23, przy autowym ataku Franceski Piccinini, siatkarki z Polic dotknęły siatki, a po chwili rywalki zakończyły partię.

Włoski zespół okazał się lepszy także w następnym secie, ale w tie-breaku wygrał już Chemik.

Polski zespół odniósł duży sukces. Wygrana nad mistrzem Włoch ma zawsze swoją renomę.

Pomi Casalmaggiore - Chemik Police 2:3 (16:25, 23:25, 25:23, 25:19, 12:15)

Pomi: Carli Lloyd, Francesca Piccinini, Lauren Gibbemeyer, Małgorzata Kożuch, Jovana Stevanović, Valentina Tirozzi, Immacolata Sirressi (libero) oraz Carlota Cambi, Tereza Rossi, Lucia Bacchi.

Chemik: Joanna Wołosz, Stefana Veljkovic, Agnieszka Bednarek-Kasza, Helena Havelkova, Anna Werblińska, Madelyaynne Montano, Mariola Zenik (libero) oraz Izabela Kowalińska, Aleksandra Jagieło, Izabela Bełcik.

Agel Prostejov - Eczacibasi VitrA Stambuł 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)