Reklama

Reklama

Polska siatkarka zdecydowała się na piękny gest. "Zróbmy razem coś dobrego"

Malwina Smarzek w swojej kolekcji trofeum posiada między innymi medal za wicemistrzostwo Polski z sezonu 2021/2022. Krążek niedługo już pozostanie wśród jej pamiątek. Siatkarka postanowiła bowiem przeznaczyć go na aukcję charytatywną.

Polska siatkarka postanowiła rozstać się ze srebrnym medalem mistrzostw Polski za sezon 2021/2022 i przekazać go na aukcję charytatywną.

Malwina Smarzek oddała swój medal na rzecz pani Katarzyny Nowak, której potrzebny jest nowy wózek inwalidzki z przystawką elektryczną.

Czytaj też: Nie będzie MŚ w Krakowie. Kalendarz nie sprzyjał siatkarzom

Kobieta kilka lat temu złamała kość udową, w następstwie czego wdarła się martwica.

Reklama

"Bardzo ciężko zaakceptować fakt, że wszystko się zmienia. Nikt nie myśli przecież, że kiedyś może przestać chodzić. Bardzo ciężko odnaleźć się w sytuacji, w której coś, co kiedyś było niezauważalne, urasta do rozmiarów Mont Everestu. A tym stały się dla mnie schody, krawężniki. Zamknęłam się w czterech ścianach. Praktycznie w ogóle nie wychodziłam z domu" - czytamy na stronie zbiórki.

Przekazany przez siatkarkę medal trafił na licytację na specjalnej grupie na Facebooku. Licytować można do środy, 25 maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL