Reklama

Reklama

Polscy siatkarze wciąż przed najważniejszymi startami w tym sezonie

Polscy siatkarze nadspodziewanie dobrze spisali się w Lidze Narodów, ale przed nimi wciąż jeszcze najważniejsze starty w tym sezonie. W sierpniu będą walczyć w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, a we wrześniu w mistrzostwach Europy.

"Biało-Czerwoni" zaczęli tegoroczne występy od meczu towarzyskiego z Niemcami, a następnie rywalizowali w Lidze Narodów. Trener Heynen wykorzystał te rozgrywki do sprawdzenia jak największej liczby zawodników. Niespodziewanie Polacy awansowali do turnieju finałowego, a w nim - występując w rezerwowym składzie - sprawili kolejną niespodziankę i zajęli trzecie miejsce.

Od początku lipca podstawowi kadrowicze trenują w Zakopanem. Tam 12 zawodników przygotowuje się do najważniejszych imprez, a dołączyć mają do nich jeszcze Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj i Karol Kłos, którzy we wtorek wrócili z Chicago po Final Six.

Reklama

W najbliższych planach "Biało-Czerwonych" są mecze towarzyskie z Holandią w Opolu, które odbędą się w dniach 27-28 lipca. Wówczas w barwach reprezentacji Polski ma zadebiutować pochodzący z Kuby Wilfredo Leon, którego karencja kończy się 24 lipca. W kolejnym tygodniu zaś mistrzowie świata wystąpią w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie.

Będzie to ich ostatni sprawdzian formy przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio, który Heynen od dawna wskazuje jako najważniejszą imprezę w tym roku. W Gdańsku Polacy zmierzą się kolejno z: Tunezją, Francją i Słowenią.

Drugim ważnym startem naszych zawodników w tym roku będą wrześniowe ME, których gospodarzem będą Francja, Belgia, Słowenia i Holandia. W fazie grupowej "Biało-Czerwoni" zmierzą się w Rotterdamie i Amsterdamie z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą.

Zaledwie dwa dni po zakończeniu czempionatu Starego Kontynentu - 1 października - rozpocznie się w Japonii (Fukuoka, Nagano i Hiroszima) Puchar Świata, w którym drużyna Heynena wystąpi jako mistrz globu.

Plan meczów reprezentacji Polski siatkarzy w tym sezonie:

* mecze towarzyskie z Holandią (27-28 lipca, Opole)

* Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (1-3 sierpnia, Kraków)

* turniej kwalifikacyjny do igrzysk (9-11 sierpnia, Gdańsk)

* mistrzostwa Europy (12-29 września, Francja, Belgia, Słowenia, Holandia)

* Puchar Świata (1-15 października, Japonia)


Reklama

Reklama

Reklama