Polacy trenują w Spale, Kurek się leczy

Reprezentacja Polski siatkarzy w Spale przygotowuje się do udziału w Pucharze Świata w Japonii. W zajęciach nie uczestniczy Bartosz Kurek, który zmaga się z bólem kręgosłupa. W tej chwili nie wiadomo, czy zdąży się wyleczyć przed wylotem do Azji.

Kurek ma za sobą badania rezonansem magnetycznym. Stwierdzono po nich wypuklinę w kręgosłupie, która stanowi prawdopodobnie przyczynę bólu. Zdaniem lekarzy, przerwa w treningach i odpowiednia rehabilitacja powinny jednak pomóc Kurkowi szybko wrócić do pełnej sprawności.

Reklama

To, czy gracz PGE Skry Bełchatów wyjedzie z kadrą do Japonii ma się rozstrzygnąć pod koniec tygodnia. Selekcjoner "Biało-czerwonych" Andrea Anastasi nie musi się jednak spieszyć z decyzją, gdyż skład na mecze PŚ mozna zgłosić nawet dzień przed pierwszym występem w turnieju. Polacy rywalizację w PŚ rozpoczną 20 listopada pojedynkiem z Kubą.

W związku z dolegliwościami Kurka Anastasi zdecydował się jednak powołać dodatkowo na zgrupowanie przyjmującego Asseco Resovii Mateusza Mikę.

Po treningach w Spale kadrowicze przeniosą się do Legionowa, gdzie w piątek i sobotę rozegrają dwa sparingi z reprezentacją Czech. We wtorek z Warszawy odlecą do Japonii, gdzie będą walczyć o prawo występu w przyszłorocznych igrzyskach w Londynie. Awans wywalczą trzy najlepsze drużyny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje