PlusLiga siatkarek: Zacięta walka o brąz

W drugim meczu PlusLigi siatkarek o trzecie miejsce Organika Budowlani Łódź wygrała z ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3-2 i w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1-1.

Pierwszy, sobotni mecz we własnej hali siatkarki Enionu wygrały 3:2, prowadząc 2:0. W niedzielę kibice też obejrzeli pięć setów, tyle, że tym razem to drużyna gości wygrała pierwsze dwa sety i potrzebowała tie-breaku - by zwyciężyć.

Łodzianki w pierwszych dwóch partiach dominowały. Lepiej grały w obronie i z kontry, dąbrowianki miały problemy z odbiorem zagrywki, szczelniejszy był blok przyjezdnych. W drugim secie Organika prowadziła już 12:4 i wydawało się, że "rozjedzie" drużynę miejscowych. Co prawda Enion przegrał tę część spotkania, ale potem nastąpiła "reaktyawacja" podopiecznych trenera Waldemara Kawki. Poprawiły zagrywkę, przyjęcie, powalczyły w obronie. Prorocze okazały się słowa spikera po dwóch setach: "jest 0:2, znaczy będzie pięć setów".

Jeśli jednak dąbrowianki liczyły na łatwe zwycięstwo w tie-breaku - pomyliły się. Bo zespół z Łodzi pozbierał się i pewnie rozstrzygnął tę partię i cały mecz na swoją korzyść.

Po meczu powiedzieli:

Małgorzata Niemczyk (Organika): - Rozegrałyśmy w Dąbrowie dwa ciężkie, pięciosetowe spotkania. Dobrze, że jedno z nich wygraliśmy. Były w naszej grze momenty lepsze i gorsze, wiedziałyśmy, że o zwycięstwo nie będzie tu łatwo.

Trener Organiki Wiesław Popik: - To były dwa bliźniacze mecze, tyle, że kto inny wygrał pierwsze dwa sety. Widać było po grze, że to koniec sezonu - sporo było błędów, nerwowości. Tie-break to zawsze loteria. Dziś szczęście uśmiechnęło się do nas".

Magdalena Śliwa (Enion): - Obie drużyny są zdeterminowane, by zdobyć brązowy medal. Stąd taki, a nie inny przebieg meczów. Nie poddajemy się, jedziemy do Łodzi walczyć.

Trener Enionu Waldemar Kawka: - Można powiedzieć, że +jedziemy na oparach+. Sporo kosztowały moją drużynę pojedynki półfinałowe. To wyszło podczas dzisiejszego meczu. Ale mimo to chcemy wywalczyć medal.

Drugi mecz o trzecie miejsce:

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza - Organika Budowlani Łódź 2:3 (18:25, 21:25, 25:19, 25:16, 11:15)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-1. Kolejny mecz zostanie rozegrany w środę w Łodzi.

Enion: Magdalena Śliwa, Aleksandra Liniarska, Magdalena Sadowska, Joanna Szczzurek, Ewelina Sieczka, Katarzyna Gajgał, Krystyna Strasz (libero) oraz Agata Pura, Katarzyna Walawender, Małgorzata Lis, Marta Haładyn.

Organika: Marta Pluta, Karolina Kosek, Michela Teixeira, Julia Szeluchina, Vanessa De Paula, Katarzyna Zaroślińska, Katarzyna Ciesielska (libero) oraz Anna Nowakowska, Katarzyna Bryda, Sylwia Jasińska, Dominika Koczorowska, Małgorzta Niemczyk.