Reklama

Reklama

PlusLiga siatkarek: Stal Mielec powalczy z każdym

Nowy prezes Stali Mielec Karol Molek, najmłodszy w gronie szefów klubów PlusLigi siatkarek, stawia przed zespołem następujący cel: zdobycie jak największej liczby punktów i zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu ze Stali jedna po drugiej odchodziły zawodniczki z podstawowego składu: Dorota Ściurka (Tauron Dąbrowa Gornicza), Ilona Gierak (Legionovia), Anita Kwiatkowska i Dominika Koczorowska (Budowlani Łódź), Agata Durajczyk (AZS Białystok), Dorota Wilk (Atom Trefl Sopot), Polina Liutikova˙(powrót na Ukrainę).

Na pierwszym po wakacjach treningu stawiły się tylko cztery siatkarki. Szefowie klubu ze szkoleniowcem, na miarę możliwości, budowali nowy zespół. Wszyscy mieli świadomość, że na głośne nazwiska nie można liczyć.

Reklama

Za rozegranie odpowiadać będzie Marta Szymańska (poprzednio Budowlani Łódź). Po rocznym rozbracie z Mielcem wróciła Iwona Kandora. Razem z tą zawodniczką z Silesii Volley dołączyła do Stali na pozycję libero Mariola Wojtowicz. Kadrę powiększyły Czeszka Katerina Kociova (grała w Olympie Praga, holenderskim PND VC Weert, a ostatnio w Slavii Praga) i Marzena Wilczyńska (AZS EUK Kraków). Ciekawą postacią w ekipie Stali jest reprezentantka Węgier Rita Liliom (Alemania Akwizgran).

Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec zmian w Mielcu. Trwają rozmowy na temat przyjścia do Stali Doroty Pykosz (TPS Rumia). Była reprezentacyjna środkowa grała już w Mielcu w latach 2002-2004, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski.

"Walczymy o spokojny byt, czyli play-offy. Nie oglądamy się na nic, robimy swoje. Chcemy znów dać naszym kibicom powody do radości" - mówi trener Adam Grabowski.

Mielczanki do sezonu przygotowywały się na własnych obiektach, ale były także na kilkudniowym zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie rozegrały kilka sparingów.

Tuż przed rozpoczęciem sezonu nowym prezesem Stali został 34-letni Karol Molek, który jest najmłodszym szefem klubu w PlusLidze Kobiet.

"Sytuacja nie jest łatwa, ale nie ma czasu na rewolucje i obietnice bez pokrycia. Jestem przekonany, że szybko uda nam się zamknąć budżet i zajmiemy się już tylko sportem. W przyszłym roku chcemy połączyć kluby kobiecej i męskiej siatkówki w jeden oraz utworzyć spółką akcyjną. Chcę również poprawić wizerunek wokół mieleckiej siatkówki" - powiedział Molek.

Skład drużyny:

Rozgrywające: Marta Szymańska, Paulina Szpak

Środkowe: Urszula Bejga, Sylwia Pycia, Iwona Kandora, Monika Malicka

Przyjmujące: Marzena Wilczyńska, Agata Babicz, Rita Liliom

Atakujące: Magdalena Sadowska, Paulina Pająk, Katerina Kociova

Libero: Mariola Wojtowicz

Trener Adam Grabowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy