Reklama

Reklama

PlusLiga. Duże wzmocnienie Jastrzębskiego Węgla. Kolejny mistrz olimpijski w składzie

Potwierdziły się plotki dotyczące transferu, jaki przed nowym sezonem PlusLigi wykonał Jastrzębski Węgiel. Podczas oficjalnej prezentacji drużyny klub ogłosił, że do składu dołączył Trevor Clevenot.

Transfer Clevenota to niewątpliwie jeden z najciekawszych ruchów transferowych w ostatnim okienku. Od jakiegoś czasu zawodnik prezentuje dobrą formę, będąc m.in. podstawowym zawodnikiem reprezentacji Francji, a także od kilku lat występując we włoskiej Serie A. Niedawno 27-latek miał duży wkład w zdobycie przez "Trójkolorowych" olimpijskiego złota.

Zadowolony z pozyskania zawodnika jest Adam Gorol. - Dołączył do nas podstawowy reprezentant Francji i aktualny mistrz olimpijski, Trevor Clevenot. Jest to gracz o dużym potencjale i wysokich umiejętnościach siatkarskich, który może nam pomóc w realizacji celów sportowych na nadchodzący sezon - na stronie klubowej powiedział prezes klubu.

Reklama

- Jestem przeszczęśliwy, że będzie mi dane zagrać w tym klubie i mam nadzieję, że przed nami dobry sezon. Bardzo cieszę się z dołączenia do reprezentacyjnych kolegów. Dobrze nam się razem grało w kadrze Francji, a teraz wierzę, że przed nami ciekawy sezon ligowy - stwierdził z kolei siatkarz.

Transfer "last minute"

Wcale jednak nie musiało dojść do opisywanego transferu. Tuż po zwycięstwie w mistrzostwach Polski Jastrzębski Węgiel miał inne plany na budowę składu. Na przyjęcie pozyskano Tine Urnauta - jednego z liderów reprezentacji Słowenii. Obie strony podpisały już kontrakt i wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by Urnaut po latach ponownie pojawił się na polskich parkietach. Sytuacja nagle zmieniła się o 180 stopni. Doświadczony Słoweniec otrzymał ofertę z gatunku "nie do odrzucenia" z Zenita Sankt Petersburg. Siatkarz wybrał rosyjską ofertę, dlatego rozwiązał umowę z JW. Polski klub musiał zatem poszukać nowej opcji. Na szczęście dla mistrza Polski "do wyjęcia" był Clevenot.

Francuski zaciąg

Przyjmujący to trzeci zawodnik z Francji, który zasilił skład drużyny z Jastrzębia-Zdroju. Wcześniej umowy podpisali Benjamin Toniutti oraz Stephen Boyer. Obaj brali czynny udział w sukcesie reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich.

To nie jedyne transfery wykonane przez klub. Mimo zdobycia mistrza Polski zespół został mocno przebudowany. Nowymi członkami JW zostali jeszcze m.in. Dawid Dryja i Jan Hadrava. Te nazwiska potwierdzają, że jastrzębianie znów celują w złoto i to nie tylko na polskim podwórku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje