Reklama

Reklama

PLS: Zacięty mecz w Rzeszowie

Trener Resovii Jan Such mówił przed meczem z Polską Energia Sosnowiec, że nie wyobraża sobie innego wyniku jak zwycięstwo jego podopiecznych za trzy punkty. Tak też się stało. Gospodarze wygrali w meczu 5. kolejki 3:1 (22:25, 25:15, 25:22, 27:25), ale przyszło im to z dużym trudem.

Siatkarze z Sosnowca udowodnili, że zwycięstwo przed tygodniem nad Politechniką Warszawa nie było przypadkowe. Podopieczni Mariana Kardasa byli bliscy wywiezienia z Rzeszowa przynajmniej punktu, ale w decydującej partii przegrali na przewagi 25:27 i cały mecz 1:3.

Warto odnotować powrót do gry w barwach Resovii po kontuzji oka rozgrywającego Grzegorza Pilarza. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Tomasz Józefacki z Resovii.

W drugim niedzielnym meczu doszło do sporej niespodzianki. Siatkarze Politechniki Warszawa przegrali przed własną publicznością z beniaminkiem Gwardią Wrocław 2:3. Jest to pierwsze zwycięstwo zawodników z Wrocławia w obecnym sezonie. Po 5. kolejkach spotkań nie ma już w PLS zespołu, który nie odniósł zwycięstwa.

Reklama

Zobacz wyniki 5. kolejki

Tabela PLS

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | siatkarze | Rzeszów | mecz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy