Reklama

Reklama

Obrońcy Mirosława P. i Artura P. złożyli zażalenie na decyzję o tymczasowym areszcie

Obrońcy Mirosława P. i Artura P. złożyli do Sądu Rejonowego zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych o korupcję prezesa i wiceprezesa PZPS. Dokumenty trafią do Sądu Okręgowego, który po zapoznaniu się z aktami wyznaczy termin posiedzenia.

- Sąd Okręgowy dysponuje większą ilością czasu aniżeli Rejonowy. Nie jest zobligowany do podjęcia decyzji w ciągu 24 godzin. Dlatego też trudno jest jednoznacznie powiedzieć, kiedy może być termin posiedzenia. Wydaje mi się, że będziemy na nie czekać około dwóch, trzech tygodni - powiedział adwokat Mirosława P. Marcin Królewiecki.

O podobnym okresie oczekiwania na termin mówił Grzegorz Majewski, obrońca Artura P. 

- Z doświadczenia wiem, że trwa to ok. miesiąca. To jednak dosyć głośna sprawa, więc może będziemy czekać trochę krócej - uważa.

Reklama

Równolegle toczy się postępowanie. Jest jeszcze także możliwość, że tymczasowy areszt uchyli prokurator.

- Oczywiście takiego rozwiązania życzyłbym mojemu klientowi, ale sam nie rozpatrywałem tego w takich kategoriach - przyznał Królewiecki.

Kierujący PZPS od 2004 roku Mirosław P. i jego pierwszy zastępca Artur P. mieli przyjąć łapówki o łącznej sumie prawie miliona złotych od szefa jednej z prywatnych firm ochroniarskich Cezarego P. w zamian za to, że została ona wybrana do ochrony i zabezpieczenia wrześniowego mundialu, który zakończył się triumfem "Biało-czerwonych".

Obaj działacze zostali zatrzymani pod koniec minionego tygodnia przez funkcjonariuszy CBA, prokuratura postawiła im zarzuty, a w sobotę sąd zdecydował o ich trzymiesięcznym aresztowaniu. Za wspomniane czyny grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje