Reklama

Reklama

Nikola Grbić potwierdza zainteresowanie pracą z reprezentacją Polski

Cały czas trwa zjazd wyborczy w Polskim Związku Piłki Siatkowej, ale wiemy już, że nowym sternikiem tej dyscypliny będzie Sebastian Świderski. Jedną z pierwszych decyzji, którą przyjdzie mu podjąć, będzie wybór nowego szkoleniowca kadry mężczyzn. Najpoważniejszym kandydatem wydaje się Nikola Grbić, który w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że tylko szaleniec nie chciałby pracować z "Biało-Czerwonymi".

- Tylko szalony człowiek nie chciałby prowadzić Polaków. Więc tak, byłbym zainteresowany, jeśli dostałbym taką propozycję. Polska to wielki zespół, olbrzymie wyzwanie dla każdego trenera - powiedział serbski szkoleniowiec w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Nikola Grbić trenerem Polaków?

Od kilku dni to jego nazwisko jest najczęściej wymieniane w kontekście reprezentacji Polski. Szczególnie, że również nowo wybrany prezes PZPS Sebastian Świderski to jego wskazywał jako swojego faworyta do objęcia funkcji po Heynenie. Były reprezentant Polski miał okazję współpracować z Grbiciem, kiedy ten prowadził Zaksę Kędziedzyn-Koźle. I obaj wspominają ten okres bardzo dobrze.

Teraz nadarza się szansa, by panowie znów się spotkali, choć Serb, który jest związany z klubem z Perugii, podkreśla, że to wszystko nie jest łatwe. - To nie jest tak, że, jeśli zadzwoni do mnie ktoś z polskiej federacji z ewentualną propozycją, wszystko zostanie od razu załatwione - zaznacza.

Siatkówka: Dogadają się z Perugią?

Reklama

Aby mógł zostać nowym trenerem Polaków musiałby dostać zgodę swojego obecnego pracodawcy, co wcale nie jest oczywiste. Nie wiadomo też, jak w PZPS patrzyliby na ewentualne łączenie pracy z kadrą i klubem. Poza tym sam Grbić już w przeszłości mówił, że bardzo ważna jest dla niego rodzina i jest dla niej w stanie zrezygnować z posady, co zresztą już kiedyś zrobił, odrzucając propozycję Francuzów.

Teraz jednak mogłoby być inaczej. - Wydaje mi się, że Perugia i ewentualnie reprezentacja Polski to jedne z najtrudniejszych posad w siatkówce do łączenia. Ale z drugiej strony, drugiego tak szalonego lata jak tegoroczne już nie powinniśmy doświadczyć. Jestem przekonany, że teraz będzie normalniej - powiedział Grbić w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje