Reklama

Reklama

Niesamowita mobilizacja. Wielkie wsparcie dla Zaksy

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów zmierzy się z włoskim Itas Trentino. Wicemistrzowie Polski w tej edycji tych rozgrywek spisują się znakomicie i wyeliminowali już kilka świetnych drużyn, na czele z Zenitem Kazań, ale teraz czeka ich naprawdę trudne wyzwanie. Jednak ZAKSA może w tym spotkaniu liczyć na niesamowicie wsparcie, bo całe siatkarskie środowisko zmobilizowało się, by im kibicować. Zresztą, na siatkarzach wcale się nie kończy.

Awans ZAKSY do finału Ligi Mistrzów to wielki sukces nie tylko drużyny z Kędzierzyna, ale całej polskiej siatkówki. W końcu wicemistrzowie naszego kraju rywalizują z dużo bogatszymi zespołami z Włoch czy Rosji. Jednak ZAKSA nie ugięła się przed żadną z potęg i pewnie kroczyła do finału, prezentując po drodze efektowną i przede wszystkim efektywną siatkówkę.

Dlatego całe siatkarskie środowisko przed finałem zmobilizowało się, by wesprzeć Zaksę. W mediach społecznościowych aż roi się od filmików i grafik dodających otuchy siatkarzom prowadzonym przez Nikolę Grbicia. Nie zabrakło oczywiście pozdrowień od reprezentacji Polski, która również trzyma kciuki za drugi zespół PlusLigi.

Reklama

Zmobilizowali się również fani Zaksy z całego kraju, którzy będą śledzić przed telewizorami zmagania swoich ulubieńców. Ich wsparcie w mediach społecznościowych jest dla samych zawodników bardzo cenne, szczególnie w pandemicznych czasach, kiedy nie mogą na hali dopingować swoich ulubieńców.

Klub z Kędzierzyna dostał nietypowe wsparcie również od ludzi, którzy na co dzień nie są tak mocno związani z tym klubem. Kapitalną parodię Romea i Julii, kochanków z Werony, czyli miasta, gdzie ZAKSA będzie walczyć o wygranie Ligi Mistrzów, zadedykował im Marcin Daniec, natomiast swoimi siatkarskimi umiejętnościami pochwalili się członkowie Kabaretu Młodych Panów. 

Tak szerokie wsparcie dla Zaksy nie może dziwić. W końcu nie często polski zespół gra w finale Ligi Mistrzów. Szykuje się wielkie święto całego sportu! 

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL