Reklama

Reklama

Niemczyk: Z Bułgarią może być trudno

- Za każdym razem jest przeciwnik z którym możemy mieć kłopoty. W Warnie, nie będą to Ukrainki, które oglądałem teraz w Ankarze, a Bułgarki wzmocnione Antonią Zetovą - powiedział trener reprezentacji Polski siatkarek Andrzej Niemczyk. W Bułgarii biało-czerwone będą walczyć o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata.

- Pierwszy mecz Bułgarki grają z Ukrainkami i wtedy przekonamy się, co znaczy w tej chwili Zetova dla tego zespołu. W dobrej formie jest to zawodniczka, która stanowiła 50 procent drużyny. Jednak nie możemy myśleć, że jedziemy do Warny grać tylko z Bułgarią. Do meczu z Ukrainą musimy również bardzo dobrze się przygotować - stwierdził Niemczyk.

- Dopóki nie zobaczę Bułgarek w akcji obawiam się wszystkiego. Jeżeli będą grały tak jak w Azerbejdżanie, to nie powinniśmy mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa. Natomiast jeżeli Zetova jest w dobrej formie, to wtedy będzie trudno - dodał szkoleniowiec. Zdaniem Niemczyka największe gwiazdy reprezentacji Małgorzata Glinka i Dorota Świeniewicz pokazały podczas kwalifikacji do GP, że ich forma rośnie.

Reklama

- W Azerbejdżanie Gosia Glinka prezentowała już wysoki poziom. Natomiast Dorota jeszcze dochodziła do swojej normalnej dyspozycji, ale w najważniejszym meczu z Niemkami zrobiła dużo dla zespołu i walnie przyczyniła się do zwycięstwa. W Warnie zobaczymy Dorotę w pierwszej "szóstce" - podkreślił Niemczyk. Selekcjoner długo wahał się, która rozgrywająca, oprócz Izabeli Bełcik, pojedzie do Warny. Ostatecznie wybór padł na doświadczoną Magdalenę Śliwę.

- Magda Śliwa jest rutynowaną zawodniczką. Jeżeli konieczne będą zmiany, to na pewno nie zadrży jej ręka. Pierwszą rozgrywającą jest Izabela Bełcik, która została uznana najlepszą rozgrywającą turnieju w Azerbejdżanie. Zastanawialiśmy się kogo wziąć czy Katarzynę Skorupę, czy Magdę Śliwę. Doszliśmy do wniosku, że rutyna może być w takim turnieju, gdzie jest walka o wszystko, bardziej przydatna - tłumaczył szkoleniowiec.

Robert Kopeć, Kraków

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy