Reklama

Reklama

Niemczyk obserwuje

Wydawałoby się, że po turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznej edycji Grand Prix siatkarek trener Andrzej Niemczyk będzie miał trochę odpoczynku. Nic bardziej mylnego. Niemczyk i jego asystent Ireneusz Kłos jeżdżą na mecze Serii A, gdzie obserwują kadrowiczki, ale też kandydatki do gry w reprezentacji.

Spośród spotkań 2. kolejki Serii A najciekawiej zapowiada się konfrontacja Stali Bielsko-Biała z Winiarami Kalisz oraz AZS AWF Poznań z Naftą Gaz Piła.

Na mecz w Poznaniu wybiera się Ireneusz Kłos. - Nie ukrywam, że Irek pojedzie tam nie tylko po to, by obejrzeć grę kadrowiczek. Bacznie przyjrzy się także Sylwii Pyci i Izie Żebrowskiej - powiedział Niemczyk na oficjalnej stronie internetowej PZPS.

Selekcjoner biało - czerwonych wybiera się natomiast w sobotę na mecz do Muszyny, a następnego dnia do Bielska-Białej.

- Chcę zobaczyć jak radzi sobie Joasia Mirek i przekonać się jakie umiejętności prezentuje rozgrywająca Muszynianki, Ewa Chrostek, która na inaugurację rozgrywek zebrała wspaniałe recenzje - dodał trener reprezentacji.

Reklama

Podczas meczu Stali z Winiarami obok gry kadrowiczek, Niemczyk będzie bacznie przyglądał się przyjmującej kaliszanek, Katarzynie Sielickiej.

W sobotę miało się odbyć spotkanie Dalinu Myślenice z Gwardia Wrocław, ale ze względu na udział wrocławianek w turnieju kwalifikacyjnym Pucharu Top Teams mecz został przełożony. Nowy termin spotkania nie jest jeszcze znany.

Program 2. kolejki:

Sobota, 23 października:

MKS Muszynianka Muszyna - Centrostal Adriana GP Bydgoszcz

AZS AWF Poznań - PPTS Nafta-Gaz Piła

Gedania Gdańsk - Stal Mielec

Niedziela, 24 października:

BKS Stal Bielsko-Biała - Winiary Kalisz

Dowiedz się więcej na temat: mecz | kolejka | niemczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy