Największy przegrany poprzedniego sezonu z impetem wystartował. Dwa jasne cele

W poprzednim sezonie siatkarki ŁKS Commercecon przegrały wszystko, co było do przegrania – finał Pucharu Polski a w lidze zajęły dopiero piąte miejsce. Trener Alessandro Chiappini pozostał na stanowisku, ale drużynę zbudował niemal całą od podstaw. Cele postawił przed zespołem bardzo ambitne, a na inaugurację jego podopieczne zmiotły z parkietu rywalki z Volley Wrocław 3:0 (25:19, 25:18, 25:20.

Zuzanna Górecka
Zuzanna Górecka/Paweł Piotrowski/Newspix

W poprzednim sezonie łodzianki broniły mistrzowskiego tytułu i celowały w zdobycie pierwszego od 1986 roku Pucharu Polski. Nic z tego nie wyszło. W finale pucharowych rozgrywek uległy drużynie z Bielska-Białej, a w lidze już w ćwierćfinale uległy w derbowych meczach Grot Budowlanym Łódź.

- Poprzedni sezon nie skończył się dla nas dobrze. Nie wszystko byliśmy w stanie kontrolować i słono za to zapłaciliśmy. Nie zrealizowaliśmy celu. Przeszkodziły nam tym m. in. kontuzje Pauliny Maj czy Valentiny Diouf - twierdzi Chiappini.

Włoch zbudował nowy zespół - z ważnych zawodniczek zostały tylko Klaudia Alagierska i Zuzanna Górecka, które długo leczyły kontuzje. Nowe twarze to reprezentantki Polski na igrzyskach w Paryżu Maria Stenzel i Natalia Mędrzyk, czołowa rozgrywająca ligi Marlena Kowalewska czy ocierająca się o kadrę Anna Obiała. Do tego dwie Brazylijki i wracająca po rocznej przerwie Słowenka Lana Scuka.

- Dużo zmieniło się w naszej zarówno w kadrze, jak i w sztabie szkoleniowym. To sprawia, że wokół mnie jest teraz zupełnie inna atmosfera. Zobaczymy, jak to na mnie wpłynie. Jestem zadowolony z zespołu. Mamy zawodniczki bardzo zmotywowane, a to pomaga w odnoszeniu sukcesów - twierdzi trener ŁKS. - Po tych problemach dużo zmieniliśmy i jest nowa energia w zespole. Puchar Polski i medal są naszym cele. Myślę, że cztery zespoły będą liczyły się w walce o trofea.

I początek łodzianek był piorunujący. Zwłaszcza dobrze spisywała się Obiała, która blokowała rywalki. Było 5:1 i trener rywalek już poprosił o czas. Wrocławianki zmniejszyły straty do punktu, ale reakcja gospodyń była błyskawiczna. Po kolejnym bloku prowadziły pięcioma punktami. A gdy rywalki zatrzymała Anastazja Hryszczuk było 20:14 i losy pierwszego seta zostały właściwie rozstrzygnięte. Volleyowi udało się zdobyć 19 punktów.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, a nawet przyjezdne prowadziły dwoma punktami. Miały w tym udział m. in. Martyna Łazowska i Anna Lewandowska. Ełkaesianki szybko odszukały rytm. Najpierw wyrównały, a za chwilę wygrywały 15:12 po asie Obiały. I poszły za ciosem. Po ataku Alagierskiej przewaga urosła do pięciu punktów. A seta wygrały do 18.

W trzeciej partii gospodynie szybko zyskały trzy punkty przewagi (9:6), ale jeszcze szybciej ją roztrwoniły (9:9). Wkrótce łodzianki zaczęły ponownie uciekać rywalkom. Po bloku Alagierskiej wygrywały 15:12, ale wrocławianki jeszcze się nie poddawały. Po błędzie Hryszczuk był remis. Wtedy znów zadziałał blok ŁKS i było 21:18. To wystarczyło do pewnego zwycięstwa 3:0.

Alessandro Chiappini/ŁKS Commercecon/materiały prasowe
Maria Stenzel/Marcin Golba/NurPhoto/AFP
Zuzanna Górecka straciła przez kontuzję cały sezon reprezentacyjny/Andrzej Iwanczuk /Reporter/Reporter
Oscar dla Rosjanina? Zażartował z Carlosa Alcaraza w trakcie meczu!/Polsat Sport/Polsat Sport