Reklama

Reklama

MŚ w siatkówce plażowej U-23: Polacy w Mysłowicach będą bronić złota

Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia) będą w czerwcu bronić w Mysłowicach złotego medalu mistrzostw świata U-23 w siatkówce plażowej, wywalczonego rok wcześniej, w tym samym miejscu.

Wtedy w finale pokonali brazylijską parę Vitor Felipe, Marcio Gaudie 2:0 (21:16, 21:17).

Reklama

- Pokazaliśmy w zeszłym roku dużo walki, no i wygraliśmy. Byliśmy rocznikiem młodszym. Teraz większość na nas stawia. My też więcej od siebie wymagamy. Chcemy powtórzyć ten sukces, zwłaszcza, że to nasza ostatnia młodzieżowa impreza - powiedział Bartosz Łosiak podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Pojawił się na niej też jego kolega z drużyny, ale ... o kuli.

- Po prostu okres przygotowawczy był bardzo dobry. Bartek miał problem z kolanem, ja dwa tygodnie temu doigrałem się kontuzji na Słowacji. Ale do mysłowickiego turnieju będę w pełni sił. Co prawda trudniej się broni medalu, niż go zdobywa, jednak przed własną publicznością liczę, że nam się to uda - dodał Kantor.

W porównaniu z poprzednimi mistrzostwami na mysłowickim kąpielisku Słupna będzie więcej boisk. Zamiast czterech przygotowanych zostanie sześć treningowych i dwa rozgrzewkowe. Jest to niezbędne, bowiem wzrosła liczba uczestników. O medale MŚ będzie rywalizowało po 36 par męskich i kobiecych (poprzednio po 32).

Mistrzostwa zostaną rozegrane 10-15 czerwca. "Ambasadorem" imprezy został były reprezentacyjny siatkarz Piotr Gruszka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje