Reklama

Reklama

MŚ w siatkówce plażowej: ostatni dzień turnieju bez Polaków

Rywalizacja ostatniego dnia mistrzostw świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach toczyć się będzie bez udziału polskich par. W półfinałach znaleźli się broniący tytułu Brazylijczycy Alison Cerutti i Emanuel Rego.

Wicemistrzowie olimpijscy z Londynu zmierzą się o godz. 13 w bratobójczym pojedynku z Ricardem Santosem i Alvarem Filho. W drugim półfinale godzinę później spotkają się dwa europejskie duety - Holendrzy Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen oraz pogromcy Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza w 1/8 finału Niemcy Jonathan Erdmann i Kay Matysik.

Statystyka przemawia na korzyść "Canarinhos". Siatkarze z Brazylii pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium czempionatu globu. Raz udało się to Niemcom. Tytułu zaś jeszcze nigdy nie wywalczyli "Pomarańczowi".

Reklama

Pojedynek, którego stawką będzie złoty medal, zaplanowano na 18. Godzinę wcześniej zagrają ekipy walczące o brąz.

Wcześniej na boisku głównym odbędą się dwa mecze pokazowe. W jednym umiejętnościami siatkarskimi popisywać się będą polscy skoczkowie narciarscy, a w drugim ambasadorzy oraz podopieczni Olimpiad Specjalnych, organizacji dbającej o rozwój osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy