Reklama

Reklama

MŚ w siatkówce plażowej: obrońcy tytułu zagrają o brąz

Brazylijczycy Alison Cerutti i Emanuel Rego nie obronią tytułu mistrzów świata w siatkówce plażowej. W Starych Jabłonkach przegrali z rodakami Ricardem Santosem i Alvarem Filho 0:2 (14:21, 20:22) i pozostaje im walka o brązowy medal.

Siatkarze obu duetów znają się bardzo dobrze - Emanuel i Ricardo przez siedem lat (2002-09) grali razem. Wywalczyli m.in. dwa medale olimpijskie (złoty - Ateny 2004, brązowy - Pekin 2008) oraz mistrzostwo świata w 2003 roku.

Pierwszy set miał bardzo jednostronny przebieg. Ricardo i Alvaro całkowicie dominowali na boisku. W ataku nie radził sobie z kolei Alison. Druga partia była bardziej zacięta. Obrońcy tytułu prowadzili 12:9 i utrzymywali niewielką przewagę, ale ich rywale zdołali doprowadzić do wyrównania 18:18.

Alison i Emanuel mieli piłkę meczową, jednak po ataku drugiego z siatkarzy wyszła na aut. Następnie ten sam utytułowany 40-letni zawodnik miał złe przyjęcie i po chwili ze zwycięstwa i awansu do finału cieszyli się przeciwnicy.

Reklama

W meczu o złoto Ricardo i Alvaro zmierzą się z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem. W spotkaniu o trzecie miejsce rywalami Alisona i Emanuela będą Niemcy Jonathan Erdmann i Kay Matysik.

Wynik drugiego półfinału mężczyzn:

Ricardo Santos, Alvaro Filho (Brazylia) - Alison Cerutti, Emanuel Rego (Brazylia)  2:0 (21:14, 22:20)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama