Reklama

Reklama

MŚ w siatkówce plażowej: Fijałek i Bryl w 1/8 finału

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali do 1/8 finału mistrzostw świata w siatkówce plażowej w Hamburgu, pokonując w 1. rundzie fazy pucharowej Australijczyków Cole'a Duranta i Damiena Schumanna 2:0 (21:16, 21:19). O to samo powalczą Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Durant i Schumann awans do fazy pucharowej wywalczyli w barażu.

Kolejnymi rywalami Fijałka i Bryla, wiceliderów światowego rankingu, będą Brazylijczycy George Souto i Andre Loyola. Spotkanie to odbędzie się w piątek.

Łosiak i Kantor o godz. 17 w czwartek zmierzą się z Rosjanami Ilią Leszukowem i Konstantinem Siemienowem.

Oba polskie duety wygrały wszystkie swoje mecze w grupie i awansowały do fazy pucharowej z pierwszych miejsc w tabeli.

Po fazie grupowej odpadły Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które przegrały wszystkie trzy mecze w gr. B. Trener kobiecej kadry Srdjan Veckov tuż przed MŚ zaznaczył, że Kociołek miała ostatnio kłopoty zdrowotne i z tego powodu bezpośrednio przed MŚ nie trenowała.

Reklama

Mistrzostwa potrwają do niedzieli. Zdobywcy złotych medali wywalczą też dla swoich federacji krajowych kwalifikację olimpijską.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama