Reklama

Reklama

MŚ siatkarzy: w Łodzi rozpoczęto odliczanie przed turniejem

W Łodzi rozpoczęło się w sobotę odliczanie do pierwszego meczu przyszłorocznych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, które odbędą się w Polsce. Do inauguracji turnieju pozostało 274 dni

W jednym z miast-gospodarzy turnieju na rynku Manufaktura włączono specjalny zegar odmierzający czas do rozpoczęcia turnieju. Inauguracyjne spotkanie MŚ odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia 2014 r. o godz. 17 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Obecna na uroczystości prezydent Łodzi Hanna Zdanowska mówiła, że Łódź kocha siatkówkę. - Mamy rzeszę kibiców, którzy potrafią się nią bawić. Za parę miesięcy oczy całego sportowego świata będą skierowane na Łódź. Kibicujmy i bawmy się świetnie - powiedziała.

Były siatkarz i trener reprezentacji Polski, a obecnie koordynator programu "Siatkarskie Ośrodki Szkolne" Waldemar Wspaniały zwrócił uwagę, że będą to pierwsze mistrzostwa świata w grach zespołowych, po hokejowych w 1976 roku, które odbędą się w Polsce.

W trakcie sobotniej imprezy zorganizowanej przez Polski Związek Piłki Siatkowej nie zabrakło innych atrakcji związanych z największą imprezą na świecie w tej dyscyplinie. Odbyły się m.in. warsztaty oraz zabawy taneczne, występy przebranych w siatkarskie stroje szczudlarzy, a także konkursy na temat siatkówki. Kibice zaprezentowali doping dla polskiej reprezentacji. W imprezie udział wziął m.in. nowy minister sportu i turystyki Andrzej Biernat oraz byłe wybitne łódzkie siatkarki Barbara Hermel-Niemczyk i Małgorzata Niemczyk.

Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn odbędą się w dniach 3-21 września 2014 roku, choć inauguracyjny mecz rozegrany zostanie kilka dni wcześniej. Turniej z udziałem 24 zespołów odbywać się będzie w sześciu polskich miastach - oprócz Łodzi, także w Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Bydgoszczy i Krakowie. W pierwszej fazie uczestnicy będą podzieleni na sześć grup. Do drugiej rundy awansuje 16 zespołów. W Łodzi odbędą się mecze drugiej i trzeciej fazy grupowej. Finał rozegrany zostanie w Katowicach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje