Reklama

Reklama

MŚ siatkarzy - bilety na mecze w Gdańsku dostępne w Kaliningradzie

Bilety na rozgrywane w Gdańsku mecze grupy C mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn będzie można kupić także w Kaliningradzie. Od 1 do 7 września w Ergo Arenie rywalizować będzie sześć zespołów - awans uzyskały już Rosja, Bułgaria, Chiny oraz Egipt.

"Sprzedaż wejściówek na spotkania rozgrywane w Gdańsku rozpoczniemy 28 kwietnia. Za bilety na mecze rozpoczynające się o 13.30 trzeba będzie zapłacić od 20 do 60 złotych, natomiast pakiet na dwie potyczki popołudniowe kosztuje od 30 do 90 złotych. Uważam, że są to przystępne ceny, co też powinno znaleźć przełożenia na frekwencję w Ergo Arenie" - poinformował na konferencji prasowej w Gdańsku dyrektor techniczny imprezy Wojciech Czayka.

Wejściówki na mistrzowskie spotkania będzie można nabyć nie tylko w internecie. "Z myślą o rosyjskich kibicach siatkówki niebawem zostanie uruchomiony stacjonarny punkt sprzedaży biletów w Kaliningradzie. To może być dla nich dodatkowa zachęta do przyjazdu do Gdańska" - dodał Czayka.

Reklama

W dniach 1-7 września w Ergo Arenie rywalizować będzie w grupie C sześć zespołów. Awans wywalczyły już Rosja, Bułgaria, Chiny i Egipt, a stawkę uzupełnią dwie ekipy z Ameryki Północnej, Środkowej i regionu Karaibów. W Gdańsku zagra trzecia oraz piąta drużyna ze strefy NORCECA - eliminacje rozpoczną się w niej 13 maja i zakończą 20 lipca.

Gdańsk za przywilej goszczenia najlepszych siatkarskich zespołów świata zapłacił siedem milionów złotych.

"Ta kwota nie obejmuje tylko najbliższych mistrzostw świata. Za te pieniądze otrzymaliśmy przez cztery lata prawo do organizacji różnego rodzaju imprez. W 2011 roku Gdańsk był gospodarzem finałowego turnieju Ligi Światowej, natomiast rok temu w mistrzostwach Europy w Ergo Arenie rywalizowała grupa z Polską w składzie oraz odbyły się dwa mecze barażowe i dwa ćwierćfinały. W tym pakiecie znalazły się również spotkania Ligi Światowej biało-czerwonych z Argentyną oraz Iranem" - wyjaśnił dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu Andrzej Trojanowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama