Reklama

Reklama

Memoriał Wagnera. Ruszyły przygotowania do tegorocznej edycji

"Praca nad organizacją turnieju ruszyła pełną parą" - zapewnili organizatorzy XVIII edycji siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Liczą, że imprezę uda się przeprowadzić w dniach 9-11 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

W zeszłym roku ten najbardziej prestiżowy, towarzyski turniej siatkarski nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa.

Reklama

"Mamy nadzieję, że w lipcu będzie już możliwość organizacji imprezy choćby z ograniczoną liczbą widzów i z zachowaniem reżimu sanitarnego" - stwierdził Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Na razie nie wystartowała jeszcze sprzedaż biletów, ale jak zapewnił Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji im. Huberta Jerzego Wagnera, praca nad organizacją turnieju ruszyła pełną parą.

"Bardzo się cieszymy, że dzięki szczepieniom mamy coraz większą nadzieję na powrót do normalności, do organizowania imprez z udziałem kibiców, do tego co kochamy. Czekamy na rozwój sytuacji w naszym kraju i na świecie, lecz cały czas pozostajemy optymistami" - zapewnił.

Krakowski turniej ma być dla reprezentacji Polski ostatnim sprawdzianem formy przez startem w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W zeszłym roku do udziału oprócz polskiej drużyny narodowej zaproszono: Argentynę, Iran i Tunezję.

Memoriał Wagnera rozgrywany jest od 2003 roku. Jego celem jest uhonorowanie pamięci najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki - Huberta Jerzego Wagnera, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata w 1974 roku i złotego medalu olimpijskiego dwa lata później. W 2019 roku Polacy zajęli drugie miejsce, a triumfowali Brazylijczycy. 

gw/ giel/

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!
Dowiedz się więcej na temat: Memoriał Huberta Wagnera | siatkówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama