Reklama

Reklama

Memoriał Arkadiusza Gołasia: nowy i stary mistrz w Murowanej Goślinie

11-tysięczna podpoznańska Murowana Goślina szykuje się na siatkarskie święto. W najbliższy weekend rozegrany zostanie X Memoriał Arkadiusza Gołasia, a w turnieju weźmie udział m.in. mistrz świata Mateusz Mika oraz gościnnie utytułowany Brazylijczyk Giba.

Po raz drugi z rzędu Murowana Goślina będzie gospodarzem memoriału. Przed rokiem triumfowała Skra Bełchatów, która w finale pokonała Zaksę Kędzierzyn Koźle. W tym roku do Wielkopolski zawitają Lotos Trefl Gdańsk, AZS Częstochowa, Transfer Bydgoszcz, beniaminek ekstraklasy Cuprum Lubin. Drużyna z Gdańska pojawi się z mistrzem świata Mateuszem Miką, brązowym medalistą mundialu Niemcem Sebastianem Schwarzem i oczywiście byłym selekcjonerem "Biało-czerwonych" Andreą Anastasim.

- Cieszę się, że jest takie zainteresowanie memoriałem, zarówno ze strony kibiców, jak i mediów. Choć z drugiej strony życzyłabym sobie, by to wsparcie nam towarzyszyło także przy organizacji turnieju. Na szczęście mogę liczyć na burmistrza Murowanej Gośliny Tomasza Łęckiego, który podjął rękawicę i postanowił po raz drugi gościć uczestników memoriału - powiedziała główna organizatorka imprezy Anna Sumelka.

Reklama

Gościem specjalnym turnieju będzie legendarny Brazylijczyk Giba, który w tym roku oficjalnie zakończył sportową karierę. Były mistrz świata i igrzysk olimpijskich przyjedzie do Murowanej Gośliny na specjalne zaproszenie organizatorów. W piątek po południu wraz z Anastasim i byłym reprezentantem Polski Marcinem Prusem weźmie udział w warsztatach przygotowanych dla młodych adeptów siatkówki.

Sportowe emocje rozpoczną się w sobotę, kiedy to rozegrane zostaną mecze półfinałowe. Zwycięzcy spotkają się w niedzielnym finale, a pokonani zmierzą się o trzecią lokatę.

Gołaś był jednym z najbardziej utalentowanych polskich zawodników. Reprezentował Polskę w igrzyskach olimpijskich w Atenach. Grał w latach 2001-2004 w AZS-ie Częstochowa, a później także we włoskim klubie Sempre Volley Padwa. Zginął tragicznie w wieku 24 lat w wypadku samochodowym w 2005 roku na autostradzie w Austrii. Jechał wówczas do Włoch, gdzie miał kontynuować karierę w słynnym Lube Banca Macerata.

Program memoriału:

sobota (półfinały)

Transfer Bydgoszcz - Cuprum Lubin (14.00)

Lotos Tref Gdańsk - AZS Częstochowa (17.00)

niedziela

mecz o 3. miejsce (13.00)

finał (16.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje