Reklama

Reklama

Mecze Polaków w Lidze Światowej

Zwycięstwem w Lipiecku 3:2 nad Rosją zainaugurowała w 1998 roku reprezentacja Polski występy w Lidze Światowej siatkarzy. Trenerem zespołu był Ireneusz Mazur.

W Polsce dwa razy (2001 i 2007 w Katowicach) rozgrywane były finałowe turnieje. Oba wygrała Brazylia.

Tylko raz - w 2007 polscy siatkarze pod wodzą Raula Lozano odnieśli komplet dwunastu zwycięstw w fazie grupowej. Pokonali wówczas po cztery razy Argentynę, Bułgarię i Chiny.

W Lidze Światowej trenerami reprezentacji Polski byli Ireneusz Mazur (1998 i 1999), Ryszard Bosek (2000, 2001), Waldemar Wspaniały (2002, 2003), Stanisław Gościniak (2004), Raul Lozano (2005, 2006, 2007, 2008) i Daniel Castellani (2009, 2010).

W obecnej edycji biało-czerwoni zmierzą się po raz pierwszy w historii w fazie eliminacyjnej z Niemcami i Kubą oraz po raz czwarty z Argentyną.

Reklama

Mecze reprezentacji Polski w LŚ (w 1998 roku obowiązywał inny system liczenia punktów):

2009

13.6. Sao Paulo: Brazylia - Polska 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:19)

14.6. Sao Paulo: Brazylia - Polska 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

20.6. Caracas: Wenezuela - Polska 2:3 (25:21, 19:25, 25:20, 25:27, 11:15)

21.6. Caracas: Wenezuela - Polska 0:3 (21:25, 11:25, 18:25)

27.6. Łódź: Polska - Brazylia 0:3 (23:25, 22:25, 10:25)

28.6. Łódź: Polska - Brazylia 0:3 (19:25, 21:25, 20:25)

3.7. Wrocław: Polska - Wenezuela 3:0 (25:15, 25:22, 25:20)

4.7. Wrocław: Polska - Wenezuela 3:1 (27:29, 25:14, 25:21, 25:22)

10.7. Tampere: Finlandia - Polska 3:1 (25:21, 25:18, 22:25, 28:26)

11.7. Tampere: Finlandia - Polska 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

15.7. Bydgoszcz: Polska - Finlandia 1:3 (16:25, 25:21, 20:25, 23:25)

16.7. Bydgoszcz: Polska - Finlandia 3:2 (29:27, 20:25, 25:16, 22:25, 15:9)

2008

13.6. Aleksandria: Egipt - Polska 3:2 (25:19, 14:25, 22:25, 25:22, 15:12)

14.6. Aleksandria: Egipt - Polska 1:3 (20:25, 25:13, 17:25, 21:25)

21.6. Hangzhou: Chiny - Polska 3:1 (26:24, 25:21, 22:25, 25:18)

22.6. Hangzhou: Chiny - Polska 2:3 (26:24, 15:25, 25:22, 19:25, 12:15)

28.6. Tokio: Japonia - Polska 0:3 (14:25, 12:25, 22:25)

29.6. Tokio: Japonia - Polska 2:3 (29:31, 18:25, 25:19, 25:21, 15:11)

4.7. Katowice: Polska - Chiny 3:1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:23)

5.7. Katowice: Polska - Chiny 3:1 (25:22, 19:25, 25:21, 25:23)

11.7. Łódź: Polska - Japonia 3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:18)

12.7. Łódź: Polska - Japonia 3:1 (25:14, 25:23, 19:25, 25:17)

18.7. Poznań: Polska - Egipt 3:0 (25:21, 25:21, 25:16)

19.7. Bydgoszcz: Polska - Egipt 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:23)

Finałowy turniej w Rio de Janeiro

Rio de Janeiro: Polska - USA 2:3 (18:25, 25:23, 25:27, 25:18, 14:16)

Rio de Janeiro: Polska - Serbia 0:3 (16:25, 18:25, 21:25)

2007

25.5. Łódź: Polska - Chiny 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)

26.5. Łódź: Polska - Chiny 3:2 (24:26, 25:20, 23:25, 25:16, 15:13)

1.6. Poznań: Polska - Argentyna 3:1 (23:25, 27:25, 25:17, 25:23)

3.6. Bydgoszcz: Polska - Argentyna 3:0 (25:16, 25:22, 25:18)

9.6. Chengdu: Chiny - Polska 1:3 (28:26, 14:25, 18:25, 17:25)

10.6. Chengdu: Chiny - Polska 2:3 (25:20, 25:19, 20:25, 29:31, 14:16)

16.6. Catamarca: Argentyna - Polska 1:3 (29:31, 12:25, 25:17, 18:25)

17.6. Catamarca: Argentyna - Polska 0:3 (21:25, 23:25, 17:25)

23.6. Warna: Bułgaria - Polska 1:3 (25:21, 19:25, 23:25, 23:25)

24.6. Warna: Bułgaria - Polska 1:3 (23:25, 22:25, 25:20, 20:25)

29.6. Katowice: Polska - Bułgaria 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:16)

30.6. Katowice: Polska - Bułgaria 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:23)

Finałowy turniej w Katowicach

11.7. Katowice: Polska - Francja 3:2 (38:36, 19:25, 21:25, 25:21, 15:11)

13.7. Katowice: Polska - USA 3:0(25:22, 36:34, 25:23)

14.7. Katowice: Polska - Brazylia 1:3 (23:25, 25:23, 21:25, 23:25)

15.7. Katowice: Polska - USA 1:3 (19:25, 21:25, 25:22, 19:25)

2006

15.7. Salt Lake City: USA - Polska 1:3 (25:22, 23:25, 23:25, 23:25)

16.7. Salt Lake City: USA - Polska 1:3 (24:26, 13:25, 25:20, 22:25)

21.7. Vrsac: Serbia i Czarnogóra -Polska 3:1 (25:17, 22:25, 25:19, 32:30)

22.7. Belgrad: Serbia i Czarnogóra - Polska 3:2 (25:19, 22:25, 25:17, 16:25, 15:11)

29.7. Łódź: Polska - Serbia i Czarnogóra 1:3 (17:25, 25:21, 24:26, 21:25)

30.7. Łódź: Polska - Serbia i Czarnogóra 3:1 (25:23, 21:25, 25:18, 25:19)

5.8. Funabashi: Japonia - Polska 2:3 (19:25, 28:30, 25:21, 25:18, 20:22)

6.8. Funabashi: Japonia - Polska 0:3 (33:35, 21:25, 17:25)

12.8. Katowice: Polska - USA 3:2 (17:25, 21:25, 25:19, 25:23, 17:15)

13.8. Katowice: Polska - USA 3:0 (25:22, 25:19, 25:23)

19.8. Poznań: Polska - Japonia 3:1 (24:26, 25:23, 25:23, 25:13)

20.8. Poznań: Polska - Japonia 3:2 (22:25, 25:18, 25:19, 23:25, 22:20)

2005

27.5. Bydgoszcz: Polska - Argentyna 3:1 (25:20, 23:25, 25:23, 25:23)

28.5. Bydgoszcz: Polska - Argentyna 3:1 (19:25, 25:22, 25:21, 25:22)

3.6. Łódź: Polska - Grecja 3:2 (17:25, 25:23, 19:25, 25:20, 15:13)

4.6. Łódź: Polska - Grecja 3:0 (26:24, 25:17, 27:25)

11.6. Nowy Sad: Serbia i Czarnogóra - Polska 3:2 (30:28, 16:25, 25:23, 22:25, 21:19)

12.6. Belgrad: Serbia i Czarnogóra - Polska 1:3 (19:25, 22:25, 25:22, 24:26)

17.6. Pireus: Grecja - Polska 2:3 (25:19, 21:25, 18:25, 25:18, 13:15)

19.6. Pireus: Grecja - Polska 3:1 (25:18, 17:25, 26:24, 25:16)

24.6. Katowice: Polska - Serbia i Czarnogóra 3:1 (20:25, 25:17, 25:23, 25:20)

25.6. Katowice: Polska - Serbia i Czarnogóra 2:3 (25:23, 25:23, 20:25, 21:25, 10:15)

2.7. Rosario: Argentyna - Polska 0:3 (21:25, 19:25, 20:25)

4.7. Rosario: Argentyna - Polska 2:3 (23:25, 23:25, 25:21, 25:20, 10:15)

Finałowy turniej w Belgradzie

8.7. Belgrad: Polska - Kuba 3:2 (23:25, 26:24, 25:16, 22:25, 15:13)

9.7. Belgrad: Serbia i Czarnogóra - Polska 3:2 (24:26, 19:25, 25:23, 25:20, 15:8)

10.7. Belgrad: Polska - Kuba 2:3 (23:25, 25:22, 26:24, 18:25, 13:15)

2004

5.6. Matsumoto: Polska - Japonia 3:1 (22:25, 29:27, 25:16, 25:22)

6.6. Matsumoto: Polska - Japonia 3:2 (25:21, 28:30, 34:32, 23:25, 15:7)

11.6. Bydgoszcz: Polska - Bułgaria 3:1 (25:22, 25:15, 21:25, 25:23)

12.6. Bydgoszcz: Polska - Bułgaria 1:3 (22:25, 25:22, 22:25, 20:25)

18.6. Katowice: Polska - Japonia 3:0 (29:27, 25:19, 25:20)

19.6. Katowice: Polska - Japonia 3:0 (25:13, 30:28, 25:21)

25.6. Nantes: Francja - Polska 3:2 (25:22, 26:24, 22:25, 22:25, 17:15)

26.6. Nantes: Francja - Polska 2:3 (20:25, 25:23, 23:25, 25:18, 8:15)

2.7. Warna: Bułgaria - Polska 3:0 (25:23, 25:20, 25:15)

3.7. Warna: Bułgaria - Polska 3:0 (25:23, 25:17, 25:22)

9.7. Katowice: Polska - Francja 1:3 (25:22, 25:27, 22:25,25:27)

10.7. Katowice: Polska - Francja 0:3 (17:25, 24:26, 20:25)

2003

24.5. Walencja: Hiszpania - Polska 3:2 (25:27, 29:31, 26:24, 25:22, 16:14)

25.5. Castellon: Hiszpania - Polska 3:2 (18:25, 27:25, 24:26, 25:23, 15:11)

31.5. Barquisimeto: Polska - Wenezuela 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)

1.6. Barquisimeto: Polska - Wenezuela 3:1 (26:24, 20:25, 25:19, 25:21)

6.6. Bydgoszcz: Polska - Wenezuela 0:3 (20:25, 22:25, 20:25)

7.6. Bydgoszcz: Polska - Wenezuela 3:0 (25:18, 25:13, 25:23)

13.6. Łódź: Polska - Hiszpania 3:1 (25:22, 33:31, 15:25, 25:14)

14.6. Łódź: Polska - Hiszpania 2:3 (22:25, 25:18, 22:25, 25:17, 11:15)

20.6. Katowice: Polska - Rosja 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

21.6. Katowice: Polska - Rosja 3:1 (25:22, 31:33, 25:21, 25:17)

27.6. Moskwa: Rosja - Polska 3:0 (25:15, 25:20, 25:14)

28.6. Moskwa: Polska - Rosja 3:0 (25:23, 25:19, 31:29)

2002

29.6. Guimaraes: Portugalia - Polska 3:2 (21:25, 25:21, 28:30, 25:21, 15:11)

30.6. Guimaraes: Portugalia - Polska 2:3 (25:22, 25:23, 17:25, 22:25, 15:17)

7.7. San Juan: Argentyna - Polska 3:0 (25:22, 36:34, 25:19)

8.7. San Juan: Argentyna - Polska 3:0 (25:23, 33:31, 25:21)

12.7. Goiana: Brazylia - Polska 0:3 (21:25, 22:25, 25:27)

13.7. Goiana: Brazylia - Polska 3:2 (30:28, 22:25, 21:25, 25:10, 15:9)

19.7. Łódź: Polska - Argentyna 3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:18)

20.7. Łódź: Polska - Argentyna 3:0 (25:13, 27:25, 25:20)

26.7. Katowice: Polska - Brazylia 3:2 (25:23, 20:25, 22:25, 25:23, 15:13)

27.7. Katowice: Polska - Brazylia 3:2 (25:22, 23:25, 27:25, 21:25, 15:12)

2.8. Wrocław: Polska - Portugalia 3:1 (26:28, 25:21, 25:20 25:22)

3.8. Wrocław: Polska - Portugalia 3:1 (35:33, 25:15, 20:25, 25:23)

Finałowy turniej w Brazylii:

14.8. Belo Horizonte: Polska - Jugosławia 0:3 (20:25, 22:25, 13:25)

15.8. Belo Horizonte: Polska - Włochy 1:3 (25:22, 19:25, 15:25, 15:25)

16.8. Belo Horizonte: Polska - Francja 3:0 (28:26, 25:23, 25:18)

2001

11.5. Warszawa: Polska - Grecja 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

12.5. Warszawa: Polska - Grecja 2:3 (25:23, 26:28, 22:25, 27:25, 15:17

18.5. Wrocław: Polska - Wenezuela 1:3 (19:25, 25:15, 24:26, 24:26)

19.5. Wrocław: Polska - Wenezuela 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

25.5. Łódź: Polska - Rosja 1:3 (33:31, 23:25, 21:25, 23:25)

26.5. Łódź: Polska - Rosja 0:3 (23:25, 22:25, 19:25)

1.6. Cabimas: Wenezuela - Polska 2:3 (20:25, 20:25, 25:22, 25:23, 12:15)

3.6. Barquisimeto: Wenezuela - Polska 2:3 (23:25, 20:25, 25:23, 32:30, 14:16)

8.6. Saloniki: Grecja - Polska 0:3 (18:25, 19:25, 19:25)

9.6. Saloniki: Grecja - Polska 1:3 (21:25, 25:21, 22:25, 24:26)

15.6. St.Petersburg: Rosja - Polska 3:0 (25:19, 25:14, 25:19)

16.6. St.Petersburg: Rosja - Polska 2:3 (25:11, 20:25, 25:22, 23:25, 14:16)

Finałowy turniej w Katowicach:

25.6. Katowice: Polska - Brazylia 1:3 (26:24, 15:25, 26:28, 18:25)

26.6. Katowice: Polska - Francja 3:2 (21:25, 25:22, 19:25, 26:24, 15:13)

27.6. Katowice: Polska - Jugosławia 0:3 (22:25, 22:25, 17:25)

2000

26.5. Murcja: Hiszpania - Polska 0:3 (19:25, 19:25, 19:25)

28.5. Granada: Hiszpania - Polska 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)

2.6. Katowice: Polska - USA 1:3 (25:19, 17:25, 16:25, 21:25)

3.6. Katowice: Polska - USA 1:3 (27:25, 18:25, 20:25, 21:25)

9.6. Łódź: Polska - Brazylia 3:1 (25:23, 25:17, 20:25, 25:23)

10.6. Łódź: Polska - Brazylia 0:3 (20:25, 15:25, 33:35)

17.6. Spokane: USA - Polska 3:2 (25:27, 25:19, 29:31, 25:22, 15:12)

18.6. Spokane: USA - Polska 3:1 (25:19, 25:27, 25:23, 25:19)

24.6. Joinville: Brazylia - Polska 3:0 (27:25, 25:18, 25:17)

25.6. Joinville: Brazylia - Polska 3:1 (26:24, 25:22, 22:25, 25:22)

30.6. Poznań: Polska - Hiszpania 3:2 (29:27, 25:16, 24:26, 22:25, 15:7)

1.7. Poznań: Polska - Hiszpania 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

1999

28.5. Katowice: Polska - Rosja 0:3 (22:25, 15:25, 16:25)

29.5. Katowice: Polska - Rosja 1:3 (19:25, 25:22, 23:25, 19:25)

4.6. Moskwa: Rosja - Polska 3:0 (25:18, 28:26, 25:23)

5.6. Moskwa: Rosja - Polska 3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:23, 15:8)

11.6. Katania: Włochy - Polska 2:3 (27:29, 24:26, 25:14, 25:19, 13:15)

13.6. Neapol: Włochy - Polska 3:1 (25:20, 25:19, 22:25, 25:18)

18.6. Łódź: Polska - Australia 3:1 (28:30, 29:27, 25:23, 25:18)

19.6. Łodź: Polska - Australia 3:0 (25:20, 25:15, 25:18)

25.6. Adelajda: Australia - Polska 0:3 (21:25, 23:25, 26:28)

26.6. Adelajda: Australia - Polska 1:3 (25:16, 17:25, 23:25, 18:25)

2.7. Gdańsk: Polska - Włochy 2:3 (18:25, 31:29, 25:21, 17:25, 12:15)

3.7. Gdańsk: Polska - Włochy 0:3 (24:26, 21:25, 16:25)

1998

14.5. Lipieck: Rosja - Polska 2:3 (15:11, 15:7, 16:17, 12:15, 11:15)

16.5. Lipieck: Rosja - Polska 3:0 (15:5, 15:11, 15:12)

23.5. Guarulhos: Brazylia - Polska 3:0 (15:6, 15:12, 15:6)

24.5. Guarulhos: Brazylia - Polska 3:0 (15:8, 15:8, 16:14)

29.5. Belgrad: Jugosławia - Polska 3:0 (15:4, 15:13, 15:13)

30.5. Nowy Sad: Jugosławia - Polska 2:3 (9:15, 15:12, 8:15, 15:8, 14:16)

5.6. Katowice: Polska - Brazylia 1:3 (10:15, 8:15, 15:12, 13:15)

6.6. Katowice: Polska - Brazylia 0:3 (6:15, 8:15, 5:15)

12.6. Gdańsk: Polska - Rosja 0:3 (11:15, 7:15, 3:15)

13.6. Gdańsk: Polska - Rosja 1:3 (15:7, 6:15, 5:15, 11:15)

19.6. Katowice: Polska - Jugosławia 3:2 (11:15, 11:15, 15:6, 15:12, 15:9)

20.6. Katowice: Polska - Jugosławia 1:3 (5:15, 15:6, 5:15, 11:15)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama