Reklama

Reklama

ME siatkarek - złoto dla Rosji

Rosjanki zdobyły mistrzostwo Europy siatkarek. W meczu o złoty medal, który został rozegrany w Rotterdamie, "Sborna" nie dała szans współgospodyniom turnieju Holenderkom wygrywając 3:0.

Wcześniej brązowy medal zdobyły Serbki po gładkim zwycięstwie nad Turcją 3:0.

Finał, podobnie jak pojedynek o brązowy medal, nie dostarczył zbyt wiele emocji. Rewelacyjnie spisujące się dotychczas Holenderki zostały wręcz sprowadzone na ziemię przez solidnie grające Rosjanki.

Przez pierwsze dwa sety gospodynie turnieju nie miały pomysły, jak "ugryźć" rywalki, które dominowały przede wszystkim w ataku. Tatiana Koszeliewa i Natalia Obmaczajewa swobodnie uderzyły piłki nad blokiem rywalek. Trener "Oranje" Giovanni Guidetti próbował dokonywać zmian, ale na niewiele się to zdało.

Reklama

W trzeciej partii 11 tysięcy kibiców zgromadzonych w rotterdamskiej hali Sportpaleis Ahoy mogło mieć jeszcze nadzieje, że Holenderki będą w stanie nawiązać równorzędną walkę. Gospodynie zaczęły od 4:0, potem prowadziły 8:4. Ale powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta, kiedy to od drugiej przerwy technicznej siatkarki "Sbornej" niepodzielnie panowały na parkiecie.

Rosjanki obroniły tytuł wywalczony przed dwoma laty w Berlinie, kiedy to pokonały reprezentację Niemiec 3:1. Niemki wówczas prowadził Guidetti, który po dwóch tytułach wicemistrzowskich, dołożył kolejne srebro z Holandią.

Polki, które w ćwierćfinale odpadły z Holandią (przegrały 1:3) zostały sklasyfikowane na ósmej pozycji.

Rosja - Holandia 3:0 (25:14, 25:20, 25:20)

Rosja: Jekaterina Kosianienko, Irina Zariażko, Irina Fietisowa, Tatiana Koszeliewa, Ksenia Ilczenko, Natalia Obmaczajewa, Anna Małowa (libero) - Jewgienija Starcewa, Natalia Małych.

Holandia: Laura Dijkema, Robin De Kruijf, Yvon Belien, Maret Balkestein-Grothues, Anne Buijs, Lonneke Sloetjes, Debby Stam-Pilon (libero) - Myrthe Schoot (libero), Manon Nummerdor-Flier, Femke Stoltenorg, Judith Pietersen, Celeste Plak, Quinta Steenbergen

Nagrody indywidualne:

Najlepsza rozgrywająca: Maja Ognjenović

Najlepsze przyjmujące: Natalia Koszeliewa (Rosja), Anne Buijs (Holandia).

Najlepsza atakująca: Lonneke Sloetjes (Holandia).

Najlepsza blokująca: Irina Zariażko (Rosja), Eda Erdem Dundar (Turcja).

Najlepsza libero: Anna Małowa (Rosja),

MVP: Koszeliewa

Końcowa kolejność ME:

1. Rosja, 2. Holandia, 3. Serbia, 4. Turcja, 5. Włochy, 6. Belgia, 7. Niemcy, 8. Polska, 9. Białoruś, 10. Chorwacja, 11. Czechy, 12. Węgry, 13. Bułgaria, 14. Azerbejdżan, 15. Rumunia, 16. Słowenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL