Reklama

Reklama

ME siatkarek: Spodek czeka modernizacja

60 mln złotych kosztować będzie modernizacja katowickiego Spodka przed siatkarskimi ME kobiet, które m.in. w tej hali rozgrywane będą jesienią 2009. W środę halę wizytowali delegaci Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV).

60 mln złotych kosztować będzie modernizacja  katowickiego Spodka przed siatkarskimi ME kobiet, które m.in. w  tej hali rozgrywane będą jesienią 2009. W środę halę wizytowali  delegaci Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV).

"Wiemy jak wielkie macie doświadczenie w organizowaniu wielkich imprez siatkarskich. Wystarczy wspomnieć dwukrotne finały Ligi Światowej. Doceniamy zainteresowanie kibiców i wsparcie mediów, jakim cieszy się nasza dyscyplina w Polsce. Dzisiejsza wizytacja utwierdziła nas w przekonaniu, że wszystko, co jest potrzebne do przeprowadzenia mistrzostw, już jest. Jesteśmy zadowoleni z tego, co zobaczyliśmy" - powiedział jeden z delegatów Władimir Patkin po zwiedzeniu hali i zapoznaniu się z planami modernizacyjnymi.

"To była łatwa inspekcja, bo przecież odbyło się już na tym obiekcie tyle wielkich imprez. Trzy rzeczy są wyjątkowe - zainteresowanie kibiców, piękna prezentacja miasta i sponsoring towarzyszący imprezie" - dodał drugi z delegatów CEV Willy Bruninx.

Reklama

Plany inwestycyjne dotyczące hali prezentował prezydent miasta Piotr Uszok. "W zeszłym roku zleciliśmy analizę stanu bezpieczeństwa obiektu. Wynika z niej, że nie ma żadnych zagrożeń, ale chcemy poprawić komfort i estetykę. Stąd nowa klimatyzacja, monitoring, wymiana oświetlenia i instalacji energetycznej. To wszystko będzie zrobione do maja 2009. Mamy na te prace środki" - zapewnił Uszok.

"Byłem na wielu mistrzostwach Europy. Cieszę się, że impreza tej rangi odbędzie się wreszcie w Polsce a w dodatku w regionie, z którego pochodzę. I wierzę, że jesteśmy w stanie zorganizować mistrzostwa jeszcze lepsze niż dotychczasowe" - dodał wiceprezes PZPS Waldemar Wspaniały.

Mistrzostwa rozegrane zostaną od 25 września do 4 października 2009 w Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy i Wrocławiu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama