Reklama

Reklama

Mazur: To będzie znakomity sprawdzian przed Londynem

Brazylia, Kanada i Finlandia to zdaniem byłego trenera reprezentacji Polski siatkarzy Ireneusza Mazura bardzo dobrzy rywale w Lidze Światowej. Problemem może być jedynie podróż za ocean, ale dobrze, że przytrafia się ona Polakom na samym początku rozgrywek.

"Oczywiście zmiana strefy czasowej nigdy nie jest korzystna. Każdy taki wyjazd to zaburzenie struktury fizjologicznej organizmu, dlatego przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie, zawodnicy powinni tego unikać. Liga Światowa ma jednak swoje zasady, dlatego dobrze, że podróż za ocean odbędzie się na samym początku" - ocenił były siatkarz, a później szkoleniowiec.

Reklama

To dlatego właśnie Mazur, który w latach 1998-2000 prowadził drużynę narodową, chwalił układ spotkań. Polacy najpierw polecą do Kanady, potem przemieszczą się do Brazylii. W trzecim turnieju zaprezentują się przed własną publicznością, a na koniec udadzą do Finlandii.

"Z dwojga złego to właśnie najlepszy z możliwych układów. Od 11 czerwca gracze będą przebywać w Europie. Liczę, że wystąpią również w finale LŚ w Bułgarii. To będzie świetny sprawdzian przed Londynem" - podkreślił.

Polacy po bardzo udanym sezonie - trzecim miejscu w LŚ, brązowym medalu mistrzostw Europy oraz drugiej lokacie w Pucharze Świata uznawani są za czołową ekipę globu. Mazur uważa zatem, że biało-czerwoni powinni mieć jak najwięcej rywali z najwyższej półki.

"Dlatego mecze z Brazylią będą istotnym elementem. To nie tylko znakomita promocja siatkówki, ale również test dyspozycji. To korzystne dla rozwoju poziomu sportowego drużyny. Im częściej będziemy walczyć z najlepszymi ekipami, tym lepiej. Kanada nie należy do zespołów z topu, a Finowie robią systematycznie postęp, więc będą ciekawymi przeciwnikami" - ocenił.

W 2011 roku pod wodzą Andrei Anastasiego Polacy zajęli trzecie miejsce w tych elitarnych rozgrywkach i po raz pierwszy w historii stanęli na podium. Wygrali Rosjanie przed Brazylijczykami.

Dowiedz się więcej na temat: sprawdzian

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje