Reklama

Reklama

Małgorzata Glinka-Mogentale z VakifBankiem Stambuł wygrała Ligę Mistrzyń

Siatkarki VakifBank Stambuł z Małgorzatą Glinką-Mogentale w składzie po raz drugi wygrały Ligę Mistrzyń. W finale w Stambule pokonały drużynę Katarzyny Skorupy Rabitę Baku 3:0 (25:17, 25:20, 25:23). Trzecie miejsce zdobył włoski Unendo Yamamay Busto Arsizio.

Glinka-Mogentale po raz drugi w karierze wywalczyła tytuł najlepszej drużyny Europy. Przed dwoma laty triumfowała z Vakifbankiem, również w Stambule. Finałowy mecz tylko w trzecim secie był zacięty. Rabita przez długi czas prowadziła, ale od stanu 21:21 dominowały już siatkarki VakifBanku. Glinka-Mogentale zdobyła w finałowym pojedynku 11 punktów.

MVP Final Four została Serbka Joavana Brakocevic z Vakifbanku. Dla polskiej skrzydłowej był to już piąty występ w turnieju finałowym LM. Skorupa zagrała w nim po raz pierwszy.

Wyniki:

finał

VakifBank Stambuł - Rabita Baku 3:0 (25:17, 25:20, 25:23)

Reklama

mecz o trzecie miejsce

Galatasaray Stambuł - Unendo Yamamay Busto Arsizio 2:3 (21:25, 15:25, 25:23, 25:22, 11:15)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL