Reklama

Reklama

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 3:1 w Pucharze Polski

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk pokonali w Ergo Arenie PGE Skrę Bełchatów 3:1 (25:20, 25:23, 25:27, 25:22) w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski. W finale zagrają z Asseco Resovią.

Dwie pierwsze partie, do 20 i do 23, wygrał Lotos.

Skra się nie poddała i w trzeciej partii zwyciężyła na przewagi. Bełchatowianie prowadzili 24:20, ale gdańszczanom udało się doprowadzić do remisu. Siatkarze Miguela Angela Falaski wykorzystywali dopiero szóstą piłkę setową, gdy w aut zaatakował Mateusz Mika.

Czwarty set należał jednak znowu do Lotosu. W końcówce Skrze udało się zmniejszyć straty, ale gdańszczanie dowieźli prowadzenie do końca i zagrają w finale Pucharu Polski!

Lotos grał ze Skrą także w półfinale mistrzostw Polski. Siatkarze Andrei Anastasiego także w PlusLidze okazali się lepsi, wygrywając trzy mecze, przy jednym sukcesie Skry.

Reklama

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 25:23, 25:27, 25:22)

Lotos Trefl Gdańsk: Marco Falaschi, Mateusz Mika, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Murphy Troy, Sebastian Schwarz - Piotr Gacek (libero) - Mateusz Czunkiewicz, Damian Schulz, Artur Ratajczak, Przemysław Stępień.

PGE Skra Bełchatów: Andrzej Wrona, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Srecko Lisinać, Nicolas Uriarte, Facundo Conte - Kacper Piechocki (libero) - Nicolas Marechal, Wojciech Włodarczyk, Karol Kłos, Aleksa Brdjovic, Ferdinand Tille (libero). 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy