Reklama

Reklama

LM w siatkówce: polskie drużyny poznały rywali

Asseco Resovia spotka się z belgijskim zespołem Knack Roeselare, a Jastrzębski Węgiel zagra z francuskim Tours VB w pierwszej rundzie play off Ligi Mistrzów siatkarzy. Z kolei zawodniczki Atomu Trefla Sopot zmierzą się z Eczacibasi Stambuł.

Losowanie par odbyło się w czwartek w Luksemburgu. Mecze tej fazy zaplanowano na 14-16 i 21-23 stycznia.

Ekipy z Rzeszowa i Sopotu rozpoczną rywalizację we własnej hali, a jastrzębianie na wyjeździe.

W przypadku awansu do drugiej rundy play off, męskie zespoły z Polski trafią na siebie.

Generalnie jednak przedstawiciele PlusLigi mogą mówić o udanym losowaniu, gdyż udało im się uniknąć starcia z zespołami z Włoch lub Rosji, które są licznie reprezentowane w czołowej "12".

Trudniejsza przeprawa czeka mistrza Polski z Rzeszowa. Gracze Knack Roeselare w fazie grupowej stracili tylko jeden punkt, w ostatniej kolejce, kiedy byli już pewni awansu. Wcześniej dwukrotnie - po 3:1 - pokonali ZAKS-ę Kędzierzyn-Koźle.

Reklama

Z kolei Tours VB - przeciwnik Jastrzębskiego Węgla - zajął z 13 pkt drugie miejsce w grupie A, za Coprą Piacenza.

Ostrożnie do wieści z Luksemburga podszedł trener zespołu ze Śląska Lorenzo Bernardi.

"Mieliśmy małą przewagę w losowaniu dzięki temu, że wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca, ale to wcale nie oznacza, że kolejne mecze będą łatwe. Francuzi to strasznie wymagający rywal, mają świetną szkołę siatkówki, choć jasne, że lepiej grać z Tours niż z Biełgorodem. Jednak kto myśli, że przeciwko francuskiej ekipie będzie łatwo, jest w błędzie. To po Maceracie najlepszy zespół z drugich miejsc w grupach" - ocenił Włoch, cytowany na stronie internetowej klubu.

Najmniej szczęścia miały siatkarki z Sopotu, które zagrają z tureckim Eczacibasi. Ta drużyna jak burza przebrnąła przez fazę grupową, tracąc tylko jednego seta.

Gospodarzami turniejów Final Four zostały wybrane Halkbank Ankara u mężczyzn (22-23 marca) i Rabita Baku u kobiet (15-16 marca). Te drużyny zostały zwolnione z rozgrywek play off.

Pary 1. rundy play off:

mężczyźni

Recycling Volleys Berlin - Zenit Kazań

Lube Banca Marche Macerata - Copra Elior Piacenza

Tours VB - Jastrzębski Węgiel

Asseco Resovia - Knack Roeselare

Noliko Maaseik - Diatec Trentino

Budvanska Rivijera Budva - Biełogorie Biełgorod

kobiety

Prosecco Doc-Imoco Conegliano - Omiczka Omsk

Atom Trefl Sopot - Eczacibasi VitrA Stambuł

RC Cannes - Galatasaray Daikin Stambuł

Igtisadczi Baku - VakifBank Stambuł

Dynamo Moskwa - Dynamo Kazań

Volero Zurych - RebecchiNMeccanica Piacenza

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama