Reklama

Reklama

LM siatkarzy. Trener rywali ZAKSY Ferdinando De Giorgi zwolniony

Siatkarski potentat Cucine Lube Civitanova zdecydował o rozstaniu z trenerem Ferdinando De Giorgim. Wydaje się, że znaczący wpływ na zwolnienie szkoleniowca miała wczorajsza porażka włoskiej drużyny z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Obydwie drużyny 3 marca czeka mecz rewanżowy, w którym na ławce trenerskiej nie zasiądzie już jednak De Giorgi.

W czwartek włoski klub Cucine Lube Civitanova poinformował o zwolnieniu dotychczasowego trenera Ferdinando De Giorgiego. Z pracą pożegnał się także jego asystent Nicola Giolito. Kulisy decyzji oraz jej uzasadnienie podano na stronie internetowej Lube Volley.

Reklama

- To trudna decyzja, podjęta u szczytu okresu, który po zwycięstwie w Pucharze Włoch nie był zbyt pomyślny dla zespołu, a także charakteryzował się wyraźnie trudnymi relacjami na boisku - wyjaśniono w oświadczeniu.

W ciągu najbliższej doby mamy poznać także nazwisko nowego szkoleniowca.

- Ujawnienie szczegółów dotyczących nowego trenera nastąpi w ciągu najbliższych 24 godzin. Dziękujemy Ferdinando De Giorgiemu i Nicoli Giolito za wykonaną godną pochwały pracę i przyczynienie się do zapisania stron czerwono-białej historii, dzięki zdobyciu bardzo ważnych trofeów zarówno w kraju, jak i za granicą - dodano.

Taka decyzja może być pokłosiem ostatniej porażki z Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów. W środę polska drużyna rozegrała świetne spotkanie i pokonała Lube (triumfatorów poprzedniej edycji) na wyjeździe 1:3. To stawia Włochów w trudnej sytuacji, bowiem do awansu będą potrzebowali zwycięstwa za trzy punkty oraz wygranej w "złotym secie".

Więcej na polsatsport.pl - kliknij TUTAJ!

PI, Polsat Sport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje