LM siatkarzy: Asseco Resovia - Volley Asse-Lennik 3:0

Siatkarze Asseco Resovii pokonali w Rzeszowie belgijski Volley Asse-Lennik 3:0 w meczu 3. kolejki grupy G Ligi Mistrzów.

W Rzeszowie spotkały się dwie najlepsze drużyny grupy G. Zarówno Resovia, jaki i Volley Asse-Lennik, nie doznały jeszcze porażki w obecnej edycji.

Podopiecznym Andrzeja Kowala ostatnio nie wiedzie się najlepiej w PlusLidze. Mistrzowie Polski mają już na koncie trzy porażki i zajmują dopiero 6. miejsce. Doskonałą okazją na poprawę nastrojów w ekipie był właśnie pojedynek z Volley Asse-Lennik.

Pierwsza partia toczyła się pod dyktando gospodarzy, a rywale nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. W efekcie rzeszowianie wygrali inauguracyjną partię gładko 25:16.

W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała tylko na początku. Potem Resovia narzuciła swój styl gry i "odskoczyła" na bezpieczną przewagę. Po ataku Nikołaja Penczewa mistrzowie Polski mieli piłkę setową (24:18). Ostatni punkt w tej partii był dziełem Bartosza Kurka.

Podobny przebieg miał trzeci set. Od drugiej przerwy technicznej, która odbyła się przy prowadzeniu Resovii 8:6, gospodarze stopniowo zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę. Trener gości podczas przerw próbował jeszcze mobilizować swoich zawodników, ale niewiele to dało. Rzeszowianie "odskoczyli" na 17:13 i spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Pewne zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Kurek.

Po tym zwycięstwie Resovia umocniła się na pozycji lidera. Mistrzowie Polski po trzech kolejkach mają na koncie komplet punktów.

Asseco Resovia - Volley Asse-Lennik 3:0 (25:16, 25:18, 25:18)