Reklama

Reklama

LM siatkarzy: Arkas Izmir - PGE Skra Bełchatów 1:3

W pierwszym meczu 1. rundy play off Ligi Mistrzów siatkarzy PGE Skra Bełchatów wygrała w Izmirze z Arkasem 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:13).

Na mecz do Izmiru wicemistrzowie Polski pojechali bez kontuzjowanego Michała Winiarskiego i po serii pięciu porażek z rzędu (trzy w PlusLidze i dwie w Pucharze Polski). Pojedynek z Arkasem rozpoczęli jednak tak, jak wcześniejsze spotkania w bieżącej edycji LM, w której wygrali sześć dotychczasowych pojedynków. Grając bardzo konsekwentnie PGE Skra pierwszą partię wygrała 25:22.

Druga lepiej zaczęli gospodarze, którzy na przerwie technicznej mieli trzy punkty przewagi nad podopiecznymi Jacka Nawrockiego (8:5). Goście szybko odrobili jednak straty (8:8), a później wyszli na prowadzenie (11:10, 14:11, 16:13). Nie utrzymali go jednak zbyt długo. Od stanu 17:15 dla PGE Skry cztery kolejne punkty zdobył zespół z Turcji, który do końca seta nie oddał prowadzenia i wygrał go 25:23.

Reklama

W trzeciej partii na obu przerwach technicznych bełchatowianie mieli dwa punkty przewagi nad rywalem (8:6, 16:14). Arkas zdołał jeszcze doprowadzić do remisu 16:16, ale w końcowej fazie seta zdecydowanie lepsi byli już gracze z Bełchatowa. Trzy kolejne akcje dały PGE Skrze prowadzenie 19:16. Tej zaliczki wicemistrzowie Polski już nie zmarnowali i pewnie wygrali seta 25:20. Duży wpływ na poprawę gry zespołu w tej partii miał Paweł Woicki, który na rozegraniu zastąpił Dante Bonifante.

Woicki został na parkiecie również w czwartym secie, który rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0. Sześć kolejnych punktów zdobyli jednak goście. Taki obrót sprawy całkowicie odebrał graczom Izmiru chęć do gry. Do końca seta ekipa z Izmiru bezradnie przyglądała się temu, co robią na parkiecie wicemistrzowie Polski, którzy szybko powiększali przewagę. Po ataku Michała Bąkiewicza z lewego skrzydła bełchatowianie wygrali czwartego seta 25:13 i cały mecz 3:1.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 23 stycznia w Łodzi.

Arkas Izmir - PGE Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 13:25)

Arkas Izmir: Kevin Hansen, John Gordon Perrin, Justin William Duff, Cristopher Agamez Urango, Burutay Subasi, Adam Simac, Hasan Yesilbudak (libero) oraz Emin Goek, Joao Paulo Pereira Bravo.

PGE Skra Bełchatów: Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Aleksandar Atanasijevic, Michał Bąkiewicz, Wytze Kooistra, Dante Bonifante, Paweł Zatorski (libero) oraz Karol Kłos, Paweł Woicki.

Reklama

Reklama

Reklama