Reklama

Reklama

​LM siatkarek. ŁKS Commercecon - ASPTT Miluza 3:0

Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały z mistrzem Francji ASPTT Miluza 3:0 (25:20, 25:23, 25:20) w swoim ostatnim meczu turnieju grupy C Ligi Mistrzyń w bułgarskim Płowdiw. Wcześniej łodzianki wygrały z Maricą Płowdiw 3:2 i przegrały z VakifBankiem Stambuł 0:3.

Stawką meczu było drugie miejsce w grupie C po pierwszym z dwóch zaplanowanych turniejów w tej fazie LM. Drużyny z Polski i Francji przegrały wcześniej w Płowdiw z VakifBankiem (po 0:3) oraz pokonały gospodynie imprezy. Przed spotkaniem w nieco lepszej sytuacji była jednak Miluza, która wygrała z Maricą 3:0, a łodzianki potrzebowały do tego tie-breaka.

Reklama

W czwartek brązowe medalistki poprzedniego sezonu ekstraklasy spisywały się znacznie lepiej niż dzień wcześniej przeciwko Bułgarkom. Swój rytm złapały już po 10. punkcie, kiedy odrobiły trzypunktową stratę dzięki dobrej zagrywce Aleksandry Wójcik, a następie objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca seta. Pewne zwycięstwo 25:20 w otwierającej partii przypieczętowała krótką z obiegnięcia Nadja Ninković.

Dobrą grę podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego kontynuowały w kolejnych setach. Drugiego zaczęły od prowadzenia 6:2, a później zwiększyły jeszcze wypracowaną zaliczkę. Świetnie w ataku spisywały się Aleksandra Wójcik i wybrana MVP meczu Serbka Katarina Lazović, a do tego rywalki miały dużo problemów z odbiorem serwisu Katarzyny Zaroślińskiej-Król, który dał ŁKS bezpieczne prowadzenie 17:10. Francuzki odrobiły jednak straty (23:22), lecz w końcu do piłki setowej doprowadziła Zaroślińska-Król, a tę część meczu skończyła Wójcik.

Losy trzeciej partii i całego meczu rozstrzygnęły się, kiedy znów przy zagrywce Zaroślińskiej-Król siatkarki z Łodzi odskoczyły rywalkom na cztery punkty (14:10), a po ataku Klaudii Alagierskiej wygrywały 20:15. Od tej pory ich zwycięstwo za trzy punkty nie było zagrożone.

Turniej w Płowdiw zakończy pojedynek VakifBanku z Maricą.

Zespół z Łodzi będzie gospodarzem drugiego turnieju w gr. C, który zaplanowano na początek lutego. Na podstawie wyników z obu turniejów zostanie ustalona końcowa kolejność. Awansu do ćwierćfinałów uzyskają mistrzowie każdej z pięciu grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

ŁKS Commercecon Łódź - ASPTT Miluza 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)

ŁKS: Britt Bongaerts, Katarina Lazovic, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Klaudia Alagierska, Nadja Ninkovic - Magdalena Saad (libero).

Miluza: Helena Cazaute, Leandra Olinga-Andela, Laetitia Moma Bassoko, Ivana Vanjak, Tessa Polder, Madison Bugg - Lea Soldner (libero) - Manon Jaegy, Anna Haak, Georgia Lamprousi, Jelena Novakovic.

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: ŁKS Commerceon | Siatkarska Liga Mistrzyń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama