Reklama

Reklama

LM siatkarek: Fenerbahce Grundig Stambuł - Impel Wrocław 3:0

Siatkarki Impelu Wrocław doznały klęski w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3. Dwa sety były bardzo słabe w wykonaniu polskiego zespołu. Jedynie w trzecim Impel nawiązał walkę, ale to było za mało na mistrzynie Turcji.

Faworytem spotkania były mistrzynie Turcji, które w swoim składzie mają reprezentantkę Polski Katarzynę Skorupę. Nasza rozgrywająca i jej koleżanki chyba nie przypuszczały, że zwycięstwo przyjdzie im tak łatwo.

Pierwsze dwa sety w wykonaniu wrocławskiego zespołu były fatalne. Wszystko zaczynało się od słabego przyjęcia zagrywki rywalek. Milena Radecka zmuszona została do wystawiania wysokich piłek na skrzydła, a tam czekał już szczelny blok Fenerbahce. Kombinacyjne akcje Impelu można było policzyć na palcach jednej ręki. Problemy ze skończeniem ataku przełożyły się na seryjne straty punktów. W zespole Fenerbahce błyszczały Yeon-Koung Kim i Brankica Mihajlović. Skalę przewagi gospodyń najlepiej oddają wyniki pierwszych dwóch partii - 25:13 i 25:10.

Turczynki zbyt szybko uwierzyły, że mecz się sam wygra i to wykorzystały wrocławianki, które rozpoczęły trzecią odsłonę bardzo dobrze. Wreszcie koleżanki ułatwiły zadanie Radeckiej, która dzięki dobremu przyjęciu rozgrywała szybko, często gubiąc blok rywalek. Poprawiła się też skuteczność w ataku. W rolach głównych wystąpiły Katarzyna Skowrońska-Dolata i Kristin Hildebrand. Impel prowadził 5:1, 9:2. Wrocławianki walczyły z zaangażowaniem o każdą piłkę i trzymały rywalki na bezpieczny dystans (18:13).

Gospodynie jednak za wszelką cenę chciały zakończyć spotkanie w trzech setach. Fenerbahce doprowadziło do remisu 23:23, kiedy zablokowana została Skowrońska-Dolata. Pierwsze setbola miały jednak wrocławianki po skutecznym ataku Caroliny Costagrande. W końcówce sprawy w swoje ręce wzięła jednak Kim, która zapewniła wygraną Fenerbahce w trzecim secie 26:24.

Reklama

Fenerbahce Grundig Stambuł - Impel Wrocław 3:0 (25:13, 25:10, 26:24)

Fenerbahce Grundig Stambuł: Lucia Bosetti, Christa Dietzen, Brankica Mihajlović, Yeon-Koung Kim, Eda Erdem Dundar, Katarzyna Skorupa - Merve Dalbeler Seniye (libero) - Polen Uslupehlivan, Ezgi Dilik, Seyma Ercan.

Impel Wrocław: Kristin Hildebrand, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Karolina Costagrande, Monika Ptak, Milena Radecka - Lenka Dur (libero) - Andrea Kossanyiova, Karolina Piśla, Aleksandra Sikorska, Joanna Kaczor.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje