LM: Resovia pokonała na wyjeździe CSKA

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali na wyjeździe bułgarski zespół CSKA Sofia 3:1 (25:19, 25:16, 22:25, 25:22). Był to pierwszy mecz Resovii w fazie play off Ligi Mistrzów.

Resovia zdecydowanie wygrała dwa pierwsze sety. Natomiast w trzecim pojawiły się niespodzianki zgotowane przez bułgarskich kibiców. Odpalane przez nich race sprawiły, że sędzia przerwał mecz z powodu zadymienia hali.

Na kilkanaście minut oba zespoły zeszły do szatni. Dodatkowo zgasło światło.

Po wznowieniu gry wybici z rytmu rzeszowianie przegrali trzeci set różnicą 3 punktów. Odnaleźli się dopiero w połowie czwartego, który wygrali 3-punktową przewagą. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 17 lutego w Rzeszowie.

CSKA Sofia - Asseco Resovia 1:3 (10:25, 16:25, 25:22, 22:25)

Resovia: Rafael Redwitz, Wojciech Grzyb, Marcin Wika, Aleh Akhrem, Mikko Oivanen, Grzegorz Kosok, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Paweł Papke, Łukasz Perłowski, Krzysztof Gierczyński.