LM: Dynamo Moskwa rywalem Skry w półfinale

Dynamo Moskwa po środowym zwycięstwie w Pireusie nad Olympiakosem 3:1 (34:32, 25:17, 16:25, 29:27) w ćwierćfinale Ligi Mistrzów siatkarzy będzie rywalem PGE Skry Bełchatów w półfinale tych rozgrywek.

Turniej finałowy, z udziałem czterech zespołów, odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia w Łodzi, a mistrz Polski będzie pełnił rolę gospodarza i z tego względu był zwolniony z rywalizacji w play off.

We wtorek prawo startu w Final Four wywalczył włoski zespół Trentino BetClic, który w dwumeczu (3:0, 3:1) wyeliminował Asseco Resovię. W półfinale w Łodzi obrońcy trofeum zagrają ze słoweńskim zespołem ACH Volley Bled, który dzięki zwycięstwu w tzw. złotym secie wyeliminował austriacki Tirol Innsbruck.

Wyniki ćwierćfinałów:

wtorek, 9 marca

Asseco Resovia - Trentino BetClic 1:3 (18:25, 28:26, 21:25, 18:25)

pierwszy mecz - 0:3, awans - Trentino

środa, 10 marca

Olympiakos Pireus - Dynamo Moskwa 1:3 (32:34, 17:25, 25:16, 27:29)

pierwszy mecz - 1:3, awans - Dynamo

ACH Volley Bled - Tirol Innsbruck 3:1 (25:20, 19:25, 25:20, 25:19), "złoty set" 15:10

pierwszy mecz - 1:3, awans - ACH Bled