Liga Mistrzyń. ŁKS Commercecon Łódź - SSC Palmberg Schwerin 3:1

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały niemiecki SSC Palmberg Schwerin 3:1 (25:18, 25:23, 14:25, 25:17) w meczu pierwszej kolejki grupy D Ligi Mistrzyń. W kolejnym spotkaniu wicemistrzynie Polski zmierzą się na wyjeździe z włoskim Savino Del Bene Scandicci.

Atakująca Monika Bociek poprowadziła debiutujące w Lidze Mistrzyń łodzianki do wygranej nad niemieckim SSC Palmberg. Reprezentantka Polski zakończyła spotkanie z dorobkiem 21 punktów i z 48-procentową skutecznością w ataku.

Nie tylko Bociek miała udział w zwycięstwie, ale dzielnie wspierała ją na lewym skrzydle Aleksandra Wójcik. Znakomicie grą zespołu kierowała rozgrywająca Marta Wójcik, która w przeciwieństwie do swoich koleżanek, ma bogate doświadczenie w Lidze Mistrzyń. Po raz pierwszy zagrała w niej 14 lat temu; wówczas reprezentowała barwy Winiar Kalisz.

W pierwszej partii do stanu 10:10 trwała wyrównana walka, a właśnie w tym momencie podopieczne Michała Maska zdobyły sześć punktów z rzędu, kilka z nich po prostych błędach rywalek. Ta zaliczka okazała się wystarczająca, mistrzynie Niemiec nie zdołały już odrobić strat.

Więcej emocji przyniósł drugi set, gdzie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Przy stanie 20:21 Masek poprosił o czas, a półminutowa przerwa wybiła przeciwniczki z rytmu. W końcówce siatkarki Palmbergu podarowały łodziankom kilka punktów. Beta Dumancic została zablokowana przez Aleksandrę Wójcik, a Węgierka Greta Szakmary uderzyła daleko w aut. Niemki obroniły pierwszego setbola za sprawą Jennifer Geerties, lecz po chwili Dumancic zepsuła serwis.

Wicemistrzynie Polski do kolejnego seta przystąpiły najwyraźniej za bardzo rozluźnione, gdyż zanim się otrząsnęły, przegrywały już 2:11. Lauren Barfield zmęczyła gospodynie zagrywkami, notując kilka asów. Jeszcze krótko przed drugą przerwą techniczną, po bloku Marty Wójcik, przewaga mistrza Niemiec zmalała do sześciu "oczek" (7:13), ale podopieczne Felixa Koslowskiego kontrolowały przebieg gry.

Po krótkiej przerwie na boisku łódzki zespół zagrał tak, jak na początku meczu. Kilka piłek z trudnych pozycji skończyła Bociek, a rywalki znów popełniały sporo błędów w ataku i na zagrywce.

W drugim spotkaniu grupy D mistrz Włoch Imoco Volley Conegliano w środę zmierzy się z Savino Del Bene Scandicci. Ta druga drużyna będzie kolejnym rywalem łodzianek. (PAP)

ŁKS Commercecon Łódź - SSC Palmberg Schwerin 3:1 (25:18, 25:23, 14:25, 25:17)
Sędziowali: Zsolt Mezoffy (Węgry), Bogdan Stoica (Rumunia)
Widzów: 2600

ŁKS Commercecon: Marta Wójcik, Klaudia Alagierska, Ewa Kwiatkowska, Regiane Bidias, Aleksandra Wójcik, Monika Bociek, Krystyna Strasz (libero) oraz  Anna Korabiec, Valerie Nichol, Daria Szczyrba, Klaudia Gajewska, Agata Wawrzyńczyk

SSC Palmberg: Denise Hanke, Beta Dumancic, Lauren Barfield, Jennifer Geerties, McKenzie Adams, Kimberly Drewniok, Anna Pogany (libero) oraz Nanaka Sakamoto, Elisa Lohmann (libero), Britt Bongaerts, Greta Szakmary, Ralina Doshkova.