Liga Mistrzów siatkarzy. Finał nie dla ZAKS-y

Siatkarze ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle przegrali z włoskim zespołem Cucine Lube Civitanova 1-3 w półfinale Ligi Mistrzów.

Walczyli dzielnie, ale tym razem się nie udało. Siatkarze ZAKS-y nie zagrają w finale Ligi Mistrzów. W półfinale przegrali z włoskim zespołem Cucine Lube Civitanova 1-3 w półfinale Ligi Mistrzów. Polacy byli lepsi jedynie w drugim secie (21-25, 25-22, 15-25, 18-25). Teraz pozostaje im walka o brąz.

Poprzednio ZAKSA i Lube rywalizowały w grudniu w fazie grupowej klubowych mistrzostwach świata i ekipa z Italii zwyciężyła wówczas 3:2, a ostatecznie zajęła drugie miejsce, ustępując Zenitowi Kazań. Kędzierzynianie odpadli po pierwszym etapie zmagań.

Wicemistrzowie Włoch w bieżącej edycji LM w pierwszej rundzie play off wyeliminowali PGE Skrę Bełchatów.

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla po raz czwarty startuje w imprezie z udziałem czterech najlepszych ekip LM. Tylko raz dotychczas stanęła na podium LM. W 2003 roku - jako Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle - zajęła trzecie miejsce, a w 2002 i 2013 roku była czwarta.

Występ w FF jest ostatnim akordem sezonu dla klubu z województwa opolskiego.

W Kazaniu w sobotę odbędzie się jeszcze drugi półfinał. Na boisko wyjdą zawodnicy miejscowego Zenita, triumfatora trzech ostatnich edycji LM, oraz włoskiego Sir Colussi Sicoma Perugia.