Liga Mistrzów siatkarzy: Dukla Liberec - PGE Skra Bełchatów 0:3

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w dobrym stylu rozpoczęli zmagania w Lidze Mistrzów. Mariusz Wlazły i spółka bez większych problemów wygrali na wyjeździe z Duklą Liberec 3:0 w meczu grupy E.

W środę oglądaliśmy w akcji dwa polskie zespoły - Asseco Resovię Rzeszów i Lotos Trefl Gdańsk. Oba łatwo wygrały swoje spotkania bez straty seta odpowiednio z Dragons Lugano i z Vojvodiną Nowy Sad. Bełchatowianie nie chcieli być gorsi. Podopieczni Miguela Falaski jedynie w drugim secie mieli małe problemy, a w pierwszym i trzecim ich przewaga nie podlegała dyskusji.

W inauguracyjnej odsłonie Skra szybko wypracowała bezpieczną przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej bełchatowianie prowadzili 8:4, a na drugiej 16:10. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu PlusLgi w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku wygrywając wysoko 25:16.

W drugim oglądaliśmy wyrównaną walkę. Gospodarze ambitnie walczyli o każdą piłkę i Skra miała kłopoty, żeby "odskoczyć" rywalom. Dopiero w końcówce bełchatowianie pokazali swoją wyższość, a w rolach głównych wystąpili Wlazły, Karol Kłos i Facundo Conte. Skra drugiego seta wygrała 25:22.

Trzecia partia miała jednostronny przebieg. Polska drużyna od początku narzuciła swój styl gry. Gospodarze jedynie fragmentami nawiązywali wyrównaną walkę.

W drugiej kolejce Skra podejmie 18 listopada Cucine Lube Civitanova.