Reklama

Reklama

Kontuzja Wilfredo Leona

Siatkarz Zenita Kazań, Wilfredo Leon doznał kontuzji w wygranym 3:0 (25:18, 25:21, 25:19) spotkaniu z Dynamo LO. Kubańczyk, który posiada polski paszport, niefortunnie lądował pod siatką w trzeciej partii i nie mógł kontynuować gry. Nie wiadomo, jak poważny jest uraz Leona.

Sytuacja miała miejsce przy stanie 15:10 w trzecim secie. Wilfredo Leon niefortunnie lądował pod siatką i oparł nogę na nodze zawodnika rywali. Kubańczyk, który posiada polskie obywatelstwo, natychmiast złapał się za kostkę i nie mógł kontynuować zawodów.

- Baliśmy się, że uszkodził ścięgno Achillesa, ale na razie nie wiadomo, jak poważny jest jego uraz. To nasz kluczowy zawodnik, mamy nadzieję, że przerwa w grze nie potrwa długo. Leon mógł tylko skręcić kostkę, mam nadzieję, że tak było - mówił po meczu libero Zenita, Aleksiej Werbow.

Reklama

Prawdopodobnie Leon nie zagra w Pucharze Rosji, który rozpoczyna się 12 grudnia. Dokładniejszy termin powrotu będzie znany dopiero po szczegółowych badaniach.

Po zwycięstwie 3:0 nad Dynamem LO, Zenit Kazań ma komplet dziesięciu zwycięstw na koncie i jest liderem rosyjskiej Superligi.

23-latek od lipca 2015 roku posiada polskie obywatelstwo, ale wciąż nie zadebiutował w reprezentacji Polski. Z reprezentacją Kuby zdobył srebrny medal mistrzostw świata w 2010 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Wilfredo Leon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje