Reklama

Reklama

Klubowe MŚ. Skra i Resovia poznały grupowych rywali

PGE Skra Bełchatów w grupie A klubowych mistrzostw świata, których będzie gospodarzem, zmierzy się m.in. z rosyjskim Zenitem Kazań i włoskim Cucine Lube Civitanova. Asseco Resovia Rzeszów w grupie B zmierzy się m.in. z włoskim Trentino Volley.

Skra w pierwszym etapie imprezy powalczy także z jeszcze jedną rosyjską drużyną - Fakiełem Nowy Urengoj. Zmagania tej grupy odbędą się w Radomiu.

Grupa B, w której Resovię czekają jeszcze mecze z brazylijską Sadą Cruzeiro i irańskim Chatamem Ardakan, rywalizować będzie w Rzeszowie.

Losowanie odbyło się w Turynie, gdzie w niedzielę wyłonieni zostaną medaliści mistrzostw świata. W finale broniący tytułu Polacy zmierzą się z Brazylijczykami.

KMŚ rozpoczną się 26 listopada. Do fazy finałowej, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia w Częstochowie, awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

Reklama

Poprzednia edycja również odbyła się w Polsce. W ubiegłym roku mecze rozgrywano w Łodzi, Opolu i Krakowie. Skra awansowała wtedy do półfinału, a Zaksa Kędzierzyn-Koźle zatrzymała się na fazie grupowej. Triumfował Zenit Kazań.

Podział na grupy klubowych mistrzostw świata siatkarzy 2018:

grupa A:

PGE Skra Bełchatów (Polska)
Zenit Kazań (Rosja)
Fakieł Nowy Urengoj (Rosja)
Cucine Lube Civitanova (Włochy)

grupa B:

Asseco Resovia Rzeszów (Polska)
Trentino Volley (Włochy)
Chatam Ardakan (Iran)
Sada Cruzeiro (Brazylia)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL