Reklama

Reklama

Klubowa obsada memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, Crvenej Zvezdy Belgrad (Serbia), Azerrailu Baku (Azerbejdżan) i Dynama Moskwa (Rosja) zagrają w 4. edycji Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Turniej zostanie rozegrany 14-16 września w katowickim "Spodku".

Rok wcześniej zawody w obsadzie reprezentacyjnej odbyły się w Dąbrowie Górniczej. Wygrała reprezentacja Rosji przed Polską, Chorwacją i Słowacją. Tym razem, w związku z niedawnymi igrzyskami olimpijskimi, organizatorzy zdecydowali się zaprosić drużyny klubowe.

Memoriał to także okazja do propagowania krwiodawstwa, transplantacji i przeszczepów szpiku kostnego. Rywalizacji sportowej towarzyszy zawsze akcja oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku.

Agata Mróz-Olszewska była dwukrotną mistrzynią Europy, dwa razy wywalczyła ze Stalą Bielsko-Biała mistrzostwo Polski, a raz w barwach Gruppo 2002 Murcja tytuł mistrza Hiszpanii. Chorowała na mielodysplazję szpiku kostnego. Zmarła 4 czerwca 2008 roku w wieku 26 lat. Propagowała honorowe oddawanie krwi i szpiku kostnego. Po śmierci jej przyjaciele, wraz z mężem Jackiem Olszewskim, postanowili kontynuować tę działalność, stąd pomysł organizacji memoriału.

Reklama

Program turnieju:

14 września

17.30 - Azerrail - Dynamo

20.00 -  Tauron MKS - Crvena Zvezda

15 września

14.30 - Crvena Zvezda - Azerrail

17.30 - Tauron MKS - Dynamo

16 września

10.00 - Dynamo - Crvena Zvezda

12.15 - Tauron MKS - Azerail

Dowiedz się więcej na temat: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje