Reklama

Reklama

Kłos: Mielczanki zaskakują

W 3. kolejce Serii A kobiet uwagę kibiców przyciągnie przede wszystkim mecz Stali Mielec z mistrzyniami Polski, Stalą Bielsko-Biała. Po porażce u siebie z Winiarami Kalisz siatkarki Stali z pewnością będą się chciały zrehabilitować.

- To bez wątpienia spotkanie, które z naszego punkty widzenia jest niezwykle ważne - podkreślił Zbigniew Krzyżanowski, szkoleniowiec mistrzyń Polski. - Wygrana w Mielcu potwierdzi tylko, że porażka z Winiarami to był wypadek przy pracy. Jeśli nie uda nam się wygrać w sobotę nasza sytuacja się skomplikuje. Myślę przede wszystkim o formie psychicznej zawodniczek. Na szczęście wszystkie są gotowe do gry i pałają chęcią pokazania, że nadal są najlepsze w kraju.

Drugi trener reprezentacji kobiet, Ireneusz Kłos uważa, że w tym meczu trudno jest wskazać faworyta: - Mielczanki zaskakują postawą w lidze - podkreśla Ireneusz Kłos. - A wiarę w Stal zachwiała ostatnia porażka z Winiarami. Może więc w tym meczu dojść do kolejnej niespodzianki, choć faworytem, przynajmniej na papierze, jest bez wątpienia zespół z Bielska.

Reklama

Zdaniem Kłosa ciekawie zapowiada się także spotkanie we Wrocławiu, gdzie Gwardia podejmować będzie Muszyniankę. - Oba zespoły prezentują podobny poziom - podkreśla. - I oba przegrały we własnych halach z Centrostalem Bydgoszcz w tie breaku. Za Gwardią przemawia to, że jest ostatnio na fali, za Muszynianką potencjał poszczególnych zawodniczek.

W innych spotkaniach według szkoleniowca reprezentacji faworytkami są gospodynie. - Ale nie wykluczam niespodzianki - zaznacza Kłos. - Zwłaszcza w Pile.

Zestaw par 3. kolejki:

sobota, 30 października:

ZEC SV Gwardia Wrocław - Muszynianka Muszyna, godz. 16.00

Stal Mielec - Stal Bielsko-Biała, godz. 17.00

Nafta Gaz Piła - Energa Gedania Gdańsk, godz. 17.00

Winiary Kalisz - Dalin Myślenice, godz. 17.30

Centrostal Adriana GP Bydgoszcz - AZS AWF Poznań, godz. 18.00

Dowiedz się więcej na temat: Kalisz | Bielsko-Biała | Mielec | biała | Bielsko Biała

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje