Karczemna awantura na meczu polskich siatkarek. Burza trwa, jest komunikat

Olivia Różański i Martyna Czyrniańska dobrze radzą sobie na początku sezonu w lidze tureckiej, ale ostatniego meczu raczej nie będą wspominać najlepiej. W trakcie spotkania Besiktasu Stambuł z Bahcelievlerem Belediyespor na trybunach rozpętała się bowiem bójka i mecz trzeba było przerwać. Obrazki okładających się ludzi na trybunach obiegły świat, ale to nie koniec. Besiktas wydał komunikat dotyczący tych zdarzeń i zapowiedział kolejne działania. Jednym z winnych zamętu uznał prezydenta Belediyesporu.

Klub Olivii Różański wydał komunikat po incydentach z ostatniego meczu
Klub Olivii Różański wydał komunikat po incydentach z ostatniego meczu/volleyballworld.com / screen z https://x.com/4141sport/materiał zewnętrzny

Kobieca siatkówka cieszy się w Turcji wielką popularnością - mecze pań przyciągają znacznie większe zainteresowanie niż panów. Popularność rodzi także emocje, niestety nie zawsze wyłącznie sportowe. Na własne oczy mogły się o tym przekonać polskie siatkarki - Olivia Różański i Martyna Czyrniańska.

Ich zespoły - Besiktas i Bahcelievler Belediyespor - zmierzyły się w ostatniej kolejce ligi tureckiej. Ostatecznie górą była drużyna Czyrniańskiej, Bahcelievler zwyciężył 3:1, a polska przyjmująca zdobyła aż 25 punktów.

Mecz w pewnym momencie trzeba było jednak przerwać z powodu awantury na trybunach. Atmosfera od początku była gorąca, ale w pewnym momencie wśród ludzi zasiadających w hali doszło do rękoczynów. Sytuacja wymknęła się spod kontroli na tyle, że sędzia zdecydował się na przerwanie zawodów. Wznowiono je dopiero po 40 minutach.

Klub Olivii Różański złoży skargę. O zamieszanie obwinia prezydenta rywali

W Turcji rozpętała się burza, a sprawy nie zamierza pozostawić Besiktas. Klub wydał komunikat, w którym opisuje zaistniałą sytuację ze swojej perspektywy. Obwinia w niej o rozpętanie zamieszania przedstawicieli rywali.

Potępiamy prezydenta Bahcelievler i jego ochroniarzy, którzy zaraz po wejściu na halę arogancko pytali, dlaczego nie zostali powitani przy drzwiach na trybunie protokolarnej. Następnie wywołali napięcie swoim grubiańskim zachowaniem wobec naszych przedstawicieli, prowokując ich, grożąc im i przeklinając, powodując obrażenia naszych przedstawicieli w wyniku interwencji ich ochroniarzy

~ czytamy w oświadczeniu.

Klub ze Stambułu podkreśla, że w halach sportowych nie ma miejsca na "przekleństwa, zastraszanie i obelgi". Na słowach potępienia się jednak nie skończy. Klub ze Stambułu zapowiedział bowiem, że w związku z wydarzeniami w trakcie meczu zgłosi skargę do tureckiej federacji siatkarskiej.

Sprawa powinna mieć więc swój dalszy ciąg. Na razie Bahcelievler ma na koncie komplet trzech zwycięstw za trzy punkty - takim samym bilansem mogą pochwalić się jeszcze tylko zespoły Fenerbahce, Galatasaray i Eczacibasi Stambuł. Besiktas z sześcioma punktami zajmuje piąte miejsce.

Olivia Różański/Foto Olimpik/NurPhoto/AFP
Martyna Czyrniańska/volleyballworld.com/materiały prasowe
Olivia Różański (w środku) w reprezentacji Polski siatkarek/Andrzej Iwanczuk /Reporter/Reporter
Zamieszanie w meczu PlusLigi. Posypały się kartki. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport